ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Реал (Мадрид) завърши при 1:1 с РБ Лайпциг у дома навръх 122-ия си рожден ден в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и продължава напред след 2:1 общ резултат.

Мачът започна с опасности пред двете врати, но Дани Олмо за РБ Лайпциг и Винисиус Жуниор за Реал не успяха да се възползват. Гостите можеха да поведат след малко повече от десет минути игра, когато Бенямин Шешко излезе сам срещу стража на Реал, но не успя да го преодолее. Секунди по-късно прозвуча сигнал за засада.

Германците пропиляха още една добра възможност да открият резултата след 16 минути игра, но Люис Опенда шутира покрай вратата.

В следващия четвърт час Реал Мадрид взе инициативата, но така и не успя да създаде чисто голово положение, макар да организира няколко добри нападения.

Пет минути преди края Шави Симонс нанесе плътен удар към далечния ъгъл на вратата на Реал, но Лунин спаси. Секунди след това Люис Опенда също получи възможност да стреля, но прати топката на сантиметри встрани от дясната греда.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Втората част започна с опасност пред вратата на Реал, но Опенда не се възползва и бе затворен, преди да нанесе удар.

След час игра мадридчани можеха да поведат след техничен удар на Тони Кроос към далечния ъгъл, но вратарят на гостите успя да избие топката.

Минути по-късно Петер Гулачи се намеси решаващо и при удар на Родриго.

Реал Мадрид все пак успя да поведе в 65-ата минута след комбинация между Джуд Белингам и Винисиус Жуниор, завършена от бразилеца за 1:0.

Секунди след това Шави Симонс можеше да изравни, но силният му удар бе блокиран от Антонио Рюдигер.

РБ Лайпциг направи 1:1 в 69-ата минута след удар с глава на Вили Орбан, който засече центриране на Давид Раум.

Четвърт час преди края РБ Лайпциг можеше да направи обрат, но изстрелът на Бенямин Шешко попадна в ръцете на Лунин. Бенямин Хенрихс също тества реакцията на вратаря на Реал в 79-ата минута, но без резултат. Вили Орбан направи пореден пропуск пред вратата на Реал в 82-ата минута, след като бе изпуснат от Модрич, но стреля встрани.

Минути преди края Родриго можеше да сложи точка на спора, но шутира в тялото на вратаря на РБ Лайпциг.

В последната минута гредата спаси Реал след прехвърлящ удар на Дани Олмо.

РЕАЛ (МАДРИД) - РБ ЛАЙПЦИГ 1:1
1:0 Винисиус Жуниор (65'), 1:1 Вили Орбан (69')

Реал Мадрид РЕАЛ (М): 13. Андрий Лунин – 2. Дани Карвахал, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо , 23. Ферлан Менди – 15. Федерико Валверде, 18. Орелиен Чуамени , 8. Тони Кроос  (76' 10. Лука Модрич) , 12. Едуардо Камавинга (46'  11. Родриго)– 5. Джуд Белингам (84' 14. Хоселу) – 7. Винисиус Жуниор
Резерви: 1. Кепа, 30. Фран Гонсалес, 17. Лукас Васкес, 19. Дани Себайос, 20. Фран Гарсия, 21. Браим Диас, 24. Арда Гюлер
Треньор: Карло Анчелоти

Лайпциг РБ ЛАЙПЦИГ: 1. Петер Гулаши – 39. Бенджамин Хенрикс, 4. Вили Орбан  , 23. Кастело Лукеба, 22. Давид Раум  – 8. Амаду Айдара (88' 44. Кевин Кампъл) , 24. Хавиер Шлагер  (84'  6. Елиф Елмас) – 7. Дани Олмо, 20. Шави Симонс – 17. Люис Опенда (76'  9. Юсуф Полсен), 30. Бенямин Шешко (84' 14. Кристоф Баумгартнер)
Резерви: 21. Янис Блазвих, 25. Леополд Зингерле, 3. Кристофър Ленц, 5. Ел Шадаиле Битшиабу, 13. Николас Зайвалд, 38. Нуха Ята,
Треньор: Марко Розе

Стадион: „Сантяго Бернабеу“
Съдия: Давиде Маса (Италия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна