Реал (Мадрид) приема тази вечер Волфсбург на „Сантиаго Бернабеу“ в среща-реванш от 1/4-финалите на Шампионска лига. „Кралете“ ще имат нелеката задача да заличават пасив от два гола, след като загубиха първия мач на „Фолксваген Арена“ с 0:2.

Задачата на „белите“ е трудна, но не и непосилна. Играчите на Реал умеят да бележат много попадения на домашна сцена, а пример за това е и последният мач от Примера дивисион, когато тимът на Зинедин Зидан разби с лекота Ейбар с 4:0.

Домакините нямат проблеми с контузени играчи и френският специалист ще може да разчита на най-доброто, с което разполага. Контузията на Себастиан Юнг пък изглежда единственият по-сериозен проблем пред треньора на германците Дитер Хекинг.

днес от 21:45 часа по БТВ Екшън
Мадрид, "Сантиаго Бернабеу"
Съдия:  Виктор Касай, Унгария

Вероятни състави:

Реал (Мадрид): Хесус Навас, Дани Карвахал, Пепе, Серхио Рамос, Марсело, Тони Кроос, Лука Модрич, Хамес Родригес, Гарет Бейл, Карим Бензема, Кристиано Роналдо
Контузени: Няма, Наказани: Няма
Треньор: Зинедин Зидан

Волфсбург: Диего Беналио, Виейриня, Налдо, Данте, Рикардо Родригес, Луис Густаво, Джошуа Гилавоги, Юлиан Дракслер, Максимилиан Арнолд, Бруно Енрике, Андре Шюрле
Контузени: Себастиан Юнг, Наказани: Няма
Треньор: Дитер Хекинг

Баланс между двата отбора: 1 мач, 1 победа за Волфсбург, г.р. 2:0
Волфсбург срещу испански отбори: 5 мача, 2 победа, 1 равенство, 2 загуби, г.р. 11:8
Реал (Мадрид) срещу германски отбори: 61 мача, 28 победи, 10 равенства, 23 загуби, г.р. 110:97

--------------------------------------------------------

В друг мач от тазвечерната програма на Шампионска лига Манчестър Сити приема ПСЖ на "Етихад" в "Битката на шейховете". Първият двубой между двата тима в Париж завърши 2:2 и днес зрителите ще очакват повторение на шоуто на "Парк де Пренс".

Мениджърът на англичаните Мануел Пелегрини няма да може да разчита на капитана на "гражданите" Венсан Компани и Рахим Стърлинг. Проблемите пред гостите са свързани с травмите на Кевин Трам и Лайвин Курзава, които до последно ще са под въпрос за срещата. Твърдо аут са Давид Луис и Блейз Матюиди, които изтърпяват наказания за натрупани жълти картони.

днес от 21:45 часа по РИНГ ТВ
Манчестър, "Етихад"
Съдия: Карлос Веласко Карбайо, Испания

Манчестър Сити: Джо Харт, Бакари Саня, Николас Отаменди, Елиаким Мангала, Гаел Клиши, Фернандиньо, Фернандо, Давид Силва, Яя Туре, Кевин де Бройне, Серхио Агуеро
Контузени: Венсан Компани, Рахийм Стърлинг
Наказани: Няма
Мениджър: Мануел Пелегрини

ПСЖ: Салваторе Сиригу, Грегори ван дер Вийл, Маркиньос, Тиаго Силва, Максуел, Адриан Рабио, Тиаго Мота, Анхел ди Мария, Лукас, Златан Ибрахимович, Единсон Кавани
Контузени: Няма
Наказани: Давид Луис, Блез Матюиди
Треньор: Лоран Блан

Баланс между двата отбора: 2 мача, 2 равенство, г.р. 2:2
Манчестър Сити срещу френски отбори: 2 мач, 2 равенство, г.р. 2:2
ПСЖ срещу английски отбори: 14 мача, 4 победи, 6 равенства, 4 загуби, г.р. 16:17

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ
* Двата тима се срещнаха в груповата фаза на Купата на УЕФА през сезон 2008/09 и парижани измъкнаха нулево равенство като гост. От играчите, взели участие в този мач, в двата отбора са останали само Джо Харт, Пабло Сабалета и Венсан Компани (и тримата в Манчестър Сити)