Реал (Мадрид) срази Ливърпул с 3:1 на стадион "Алфредо ди Стефано" в първия 1/4-финален мач помежду си в Шампионската лига. Винисиус Жуниор (27, 65) ознаменува блестящата си игра с два гола, а един добави Марко Асенсио (36). Мохамед Салах (51) реализира гола на чужд терен за английския първенец. С такъв резултат "кралете" надвиха мърсисайдци и преди близо 3 години на финала на най-престижния европейски клубен турнир, ликувайки с трофея.

В самото начало Карим Бензема се пребори за топка и изпревари Кабак, след което шутира и Алисон спаси. Последваха предпазливи действия и от двата тима, които гледаха да не правят сериозни грешки. Все пак в 27-ата минута Тони Кроос изведе Винисиус Жуниор с гениален пас от над 30 метра, бразилецът овладя топката с гърди, напредна и не остави шансове на сънародника си Алисон за 1:0.

В 36-ата минута Тони Кроос отново пробва дълъг пас, а Тренд Александър-Арлонд опита да върне с глава към вратаря Алисон, но сбърка фатално и подари топката на Марко Асенсио, който елиминира Алисон и удвои аванса на "кралете".

Мениджърът на гостите Юрген Клоп реагира и пусна в игра Тиаго Алкантара на мястото на Наби Кейта още в 41-ата минута, но "червените" направиха грешка в защитата. Марко Асенсио шутира от изгодна позиция, но не намери целта.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Ливърпул заигра по-добре в началото на второто полувреме в 51-ата минута намали изоставането си. Диого Жота проби през центъра и падна, но при опита си за удар подаде към Мохамед Салах, който овладя топката и реализира за 2:1. Голът бе разгледан от ВАР за засада, се оказа, че египтянинът е на една линия с последния в защитата.

Домакините отново тръгнаха в атака и в 61-ата минута Тони Кроос получи пас от Марко Асенсио, след което шутира над вратата. Мърсисайдци направиха многоходова атака, завършила с удар на Мане, избит в корнер. След неговото изпълнение се получи бърза контрааката за Реал и Марко Асенсио трябваше само да подаде топката към нахлуващия Бензема, но се забави.

В 65-ата минута Лука Модрич изведе чудесно Винисиус Жуниор и бразилският нападател се разписа за 3:1 след не много умела намеса на Алисон, който видя топката в последния момент и не успя да реагира. Реал продължи да търси още голове, но в 71-ата минута ударът на Бензема бе спасен от Алисон.

До края на мача Реал прие играта в своята половина и разчиташе на контраатаки, а Ливърпул не успя да реализира още едно попадение и ще има да заличава два гола пасив в реванша на "Анфийлд" след седмица.

РЕАЛ (МАДРИД) - ЛИВЪРПУЛ 3:1
1:0 Винисиус Жуниор (27), 2:0 Марко Асенсио (36), 2:1 Мохамед Салах (51), 3:1 Винисиус Жуниор (65)

Съставите
Реал (Мадрид): 1. Тибо Куртоа, 17. Лукас Васкес, 3. Едер Милитао, 6. Начо, 23. Ферлан Менди, 8. Тони Кроос, 14. Каземиро, 10. Лука Модрич, 11. Марко Асенсио (70 - 15. Федерико Валверде), Карим Бензема, 20. Винисиус (85 - 25. Родриго)
Резерви: 13. Андрий Лунин, 26. Диего Алтубе, 12. Марсело, 15. Федерико Валверде, 19. Алваро Одриосола, 22. Иско, 24. Мариано Диас, 25. Родриго, 30. Серхио Арибас, 32. Виктор Чуст
Треньор: Зинедин Зидан

Ливърпул: 1. Алисон Бекер, 66. Тренд Александър-Арнолд, 19. Озан Кабак (81 - 9. Роберто Фирмино), 47. Натаниел Филипс, 26. Анди Робъртсън, 8. Наби Кейта (41 - 6. Тиаго Алкантара), 3. Фабиньо, 5. Джорджиньо Вайналдум, 11. Мохамед Салах, 20. Диого Жота (81 - 23. Джердан Шакири), 10. Садио Мане
Резерви: 13. Адриан, 53. Харви Дейвис, 6. Тиаго Алкантара, 7. Джеймс Милнър, 9. Роберто Фирмино, 15. Алекс Окслейд-Чембърлейн, 17. Къртис Джоунс, 21. Костас Цимикас, 23. Джердан Шакири, 28. Бен Дейвис, 46. Рис Уилямс, 64. Джейк Кейн
Треньор: Юрген Клоп