ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Реал (Мадрид) спечели с 2:0 при визитата си на Челси и с общ резултат 4:0 се класира за 1/2-финалите на Шампионска лига, продължавайки защитата на трофея от миналия сезон. И двете попадения в двубоя в Лондон реализира Родриго (58, 80), а на 1/2-финалите "кралете" очакват Манчестър Сити или Байерн. "Гражданите" са фаворити в този сблъсък след 3:0 в първата среща на "Етихад".

Домакините натиснаха и направиха огромен пропуск в 11-ата минута, когато Рийс Джеймс подаде към Н'Голо Канте, който бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите. Французинът имаше отлична позиция и стреля, но встрани от левия страничен стълб. Девет минути след това Дани Карвахал подаде на Родриго, който получи малко повече пространство в наказателното поле на Челси и веднага стреля, след което топката срещна лявата греда на вратата на Кепа Арисабалага.

Едер Милитао фаулира Кай Хаверц в 21-ата минута, заради което Даниеле Орсато му показа жълт картон, който му носи автоматично наказание за първия мач от 1/2-финалите. Пет минути след това Винисиус проби по левия фланг и нахлу в наказателното поле на Челси и стреля, но Кепа Арисабалага внимаваше и изби топката. Испанският страж на "сините" се наложи да се намесва отново решаващо в 31-ата минута, когато отрази опасен удар на Лука Модрич.

Реал пропусна страхотен шанс в 41-ата минута, когато Лука Модрич много добре центрира в наказателното поле на Челси, където Винисиус Жуниор се размина с топката. Две минути по-късно Федерико Валверде спринтира в посока на наказателното поле с топка в крака, след което подаде на втора греда към Бензема, който стреля, но неточно в аут.

Тибо Куртоа показа класа в 45-ата минута, когато Рийс Джеймс центрира по земя в наказателното поле на втора греда, където Марк Кукурея буквално бе забравен, но се забави твърде много с удара и накрая белгийският страж направи блестящо спасяване, избивайки в корнер.

След почивката Челси направи нов много сериозен пропуск в 52-ата минута, когато Кай Хавертц центрира в наказателното поле и Конър Галахър с глава продължи към Канте, който стреля, но ударът му бе блокиран в решаващ момент от Милитао и топката излезе в корнер. Две минути по-късно Едер Милитао фаулира Трево Чалоба, който се измъкваше зад отбраната на Реал, но съдията Даниеле Орсато бе благосклонен към бразилския защитник и не му показа втори жълт картон.

В 58-ата минута Родриго получи хубав пас, след което с лекота преодоля Чалоба и нахлу в наказателното поле на Челси. Бразилецът пусна към Бензема, който се размина с топката, но тя попадна във Винисиус, който след това върна към Родриго, а той отблизо вкара за 0:1. Шест минути след това Енцо Фернандес от домакините отправи коварен удар, но Тибо Куртоа отново спаси.

В 66-ата минута Родриго комбинира с Карим Бензема, който бе на добра позиция в наказателното поле на Челси, но стреля слабо в ръцете на Кепа Арисабалага.

Реал удвои аванса си в 80-ата минута, когато Винисиус Жуниор подаде към Федерико Валверде, който буквално премина като малка гара през Мудрик и Тиаго Силва, след което изскочи сам срещу Кепа Арисабалага и подаде към Родриго, който на празна врата реализира за 0:2.

Така Реал (Мадрид) се класира за 1/2-финалите, където ще се изправи срещу победителя от двойката между Манчестър Сити и Байерн.

ЧЕЛСИ – РЕАЛ (МАДРИД) 0:2
(в първия мач 0:2, общ резултат 0:4)
0:1 Родриго (58), 0:2 Родриго (80)

Челси: 1. Кепа Арисабалага – 14. Трево Чалоба, 6. Тиаго Силва, 33. Уесли Фофана - 24. Рийс Джеймс , 5. Енцо Фернандес (6717. Рахийм Стърлинг), 7. Н'Голо Канте, 8. Матео Ковачич, 32. Марк Кукурея  (6815. Михайло Мудрик ) – 23. Конър Галахър (6711. Жоао Феликс) – 29. Кай Хавертц (7719. Мейсън Маунт)
Резерви: 16. Едуар Менди, 10. Кристиан Пулишич, 11. Жоао Феликс, 12. Рубен Лофтъс-Чийк, 15. Михайло Мудрик, 17. Рахийм Стърлинг, 19. Мейсън Маунт, 20. Денис Закария, 22. Хаким Зиеш, 28. Сесар Аспиликуета, 30. Карни Чуквуемека, 67. Люис Хол
Треньор: Франк Лампард

Реал (Мадрид): 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал (816. Начо Фернандес), 3. Едер Милитао , 4. Дейвид Алаба (4622. Антонио Рюдигер), 12. Едуардо Камавинга – 8. Тони Кроос (7619. Дани Себайос), 10. Лука Модрич, 15. Федерико Валверде – 21. Родриго (8111. Марко Асенсио), 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема (7118. Орелиен Чуамени)
Резерви: 13. Андрий Лунин, 26. Луис Лопес, 5. Хесус Вайехо, 6. Начо Фернандес, 7. Еден Азар, 11. Марко Асенсио 16. Алваро Одриосола, 17. Лукас Васкес, 18. Орелиен Чуамени, 19. Дани Себайос, 22. Антонио Рюдигер, 24. Мариано Диас
Треньор: Карло Анчелоти

Стадион: „Стамфорд Бридж“, Лондон
Съдия: Даниеле Орсато (Италия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР