Севиля и Залцбург завършиха 1:1 в първия мач от група G на Шампионската лига. Срещата бе много динамична и ще запомни с четирите отсъдени дузпи и един червен картон за домакините.

Австрийският първенец получи правото да изпълни три наказателни удара от бялата точка, но само хърватинът ЛУка Сучич (21-дузпа) успя да се разпише. Той пропусна друга дузпа в 37-ата минута, а още в началото в 13-ата минута и неговият съотборник Адейеми сгреши при изпълнението на наказателен удар.

Андалусийците също се разписаха от бялата точка чрез Иван Ракитич (42), а в началото на второто полувреме останаха в намален състав, след като Юсеф Ен Несири бе изгонен за втори жълт картон. Въпреки това футболистите на Хулен Лопетеги не се предадоха и опитаха да вкарат втори гол, но със сериозни пропуски се отличиха Рафа Мир и Ерик Ламела.

След равенството двата тима имат по точка, а в другия мач от тази група Лил посреща Волфсбург.