Европейският клубен шампион Барселона завърши 1:1 при визитата си на Рома на старта в група „Е” от Шампионската лига. Каталунците доминираха през целия мач на „Олимпико” във Вечния град, но и „вълците” имаха какво да предложат на феновете си. Звездата на гостите Лионел Меси записа своя мач номер 100 в турнира.

Уругвайският нападател Луис Суарес изведе гостите напред в резултата, реализирайки с глава в 21-ата минута след центриране на Иван Ракитич. Домакините имаха претенции за нарушение при атаката на каталунците, но голът си бе признат. Въпреки това десет минути по-късно десният защитник на Рома Алесандро Флоренци изравни със страхотен шут от много далечна дистанция, прехвърляйки вратаря Марк-Андре тер Щеген за 1:1.

След почивката гостите продължиха да владеят повече топката, а домакините разчитаха на редките си контраатаки, при една от които в 67-ата минута поискаха дузпа за нарушение на Масчерано срещу Наинголан, каквото по-скоро имаше, но съдията Бьорн Куйперс от Холандия не посмя да отсъди 11-метров наказателен удар. Десет минути по-късно Меси нацели греда.

До края на мача и двата тима търсеха победата, която в крайна сметка им се изплъзна. В последните секунди Жорди Алба бе близо до гола, но бранител на домакините изчисти в ъглов удар малко пред голлинията. Така Рома и Барса започват кампанията с по една точка в актива си.

0:1 Луис Суарес (21), 1:1 Алесандро Флоренци (31)

Рим, „Олимпико“
Съдия: Бьорн Куйперс (Хол)

Рома: 25.Шчесни (50 - 26.Де Санктис), 44.Манолас, 3.Дине, 2.Рюдигер, 16.Де Роси, 20.Сейду Кейта, 4.Наинголан , 11.Мохамед Салах, 24.Флоренци (85 - 35.Торосидис), 9.Един Джеко, 14.Яго Фалке (82 - 7.Итурбе)

Барселона:1.Тер Щеген, 24.Жереми Матийо, 3.Пике , 18.Жорди Алба, 8.Иниеста, 4.Ракитич (62 - 12.Рафиня), 5.Бускетс, 20.Серхи Роберто, 10.Лионел Меси, 9.Луис Суарес, 11.Неймар