Ювентус и Реал (Мадрид) се оттеглиха на почивка при резултат 1:1 след първото полувреме във финала на Шампионската лига в уелската столица Кардиф.

В 20-ата минута звездата на "кралския" клуб Кристиано Роналдо комбинира с Даниел Карвахал и със страхотен премерен удар се разписа за 1:0. Това бе 11-и гол за португалеца от началото на сезона в турнира и гол №500 за Реал в надпреварата. Нито един друг тим не е вкарвал толкова попадения в турнира досега. Освен това Роналдо се разписа за шести път срещу легендарния италиански вратар Джанлуиджи Буфон в едва петия сблъсък помежду им на терена.

Радостта за "белия бале" бе кратка, тъй като в 27-ата минута Марио Манджукич изравни с фамозно попадение. Хърватинът се разписа след акробатичен удар, с който прехвърли Кейлор Навас за 1:1. Така Манджукич стана третият футболист, който вкарва гол във финал на Шампионската лига с екипа на два различни тима. Другите двама играчи са Велибор Васович и Кристиано Роналдо.

РЕЗУЛТАТИ, ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА

Кристиано Роналдо откри резултата в 20-ата минута с юбилеен гол за Реал в турнира