Белгийският шампион Роял Антверп излъга у дома гръцкия първенец АЕК Атина с 1:0 в първия им мач от плейофите за влизане в групите на Шампионска лига. Винсент Янсен (16) отбеляза единственото попадение, а домакините играха с човек по-малко през почти цялото второ полувреме. Батай бе изгонен с директен червен картон в 51-ата минута за нарушение, което извърши в центъра на терена срещу Гачинович. В крайна сметка белгийците взеха минимален аванс преди реванша в Атина.

РОЯЛ АНТВЕРП - АЕК АТИНА 1:0
1:0 Винсент Янсен (16)

В друг мач от плейофите Рейнджърс завърши 2:2 при домакинството си на ПСВ Айндховен. Сима (45) изведе с много красив гол домакините напред в резултата. Нидерландците изравниха чрез своята звезда Ибрахим Сангаре (61), но шотландците отново поведоха с попадение на Раби Матондо (76). Много скоро след това обаче Люк де Йонг (80) с глава оформи крайния резултат и така всичко ще се реши на реванша в Айндховен след седмица.

РЕЙНДЖЪРС - ПСВ АЙНДХОВЕН 2:2
1:0 Сима (45), 1:1 Ибрахим Сангаре(61), 2:1 Раби Матондо (76), 2:2 Люк де Йонг (80)

Полският шампион Раков Ченстохова загуби домакинството си на датския Копенхаген с 0:1. Раковитан си отбеляза автогол в 9-ата минута. След това Папаниколау вкара гол за поляците в 39-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Така датчаните имат аванс преди реванша на свой терен.

РАКОВ ЧЕНСТОХОВА - КОПЕНХАГЕН 0:1
0:1 Раковитан (9-автогол)