Севиля спечели с 2:1 при визитата си на Истанбул Башакшехир в първи плейофен мач за влизане в групите на Шампионската лига и почти си свърши работата. Серхио Ескудеро (16) и Висам Бен Йедер (84) се разписаха за андалуския тим. Елиа беше точен за турците в 64-ата минута.

Андалуският тим игра по-добре от домакините през първата част и логично поведе с гол на Серхио Ескудеро (16) след подаване на Кореа и прецизен диагонален удар. В 36-ата минута Волкан отрази силен удар на Евер Банега, а малко след това Уисам Бен Йедер не успя да стигне до топката почти на голлинията след пас на Мартин Монтоя.

След почивката холандецът Елжеро Елия (64) изравни след пас на Такдемир, но домакините не успяха да удържат този резултат до края на мача. Уисам Бен Йедер (84) с пета донесе победата за Севиля, възползвайки се от асистенция на Хесус Навас.

Реваншът на „Рамон Санчес Писхуан” е следващата седмица на 22 август (вторник) от 21:45 часа българско време.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И ВСИЧКО ЗА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!