Севиля загуби с 2:3 у дома от ПСВ Айндховен в двубой от група В на Шампионската лига.

Испанците поведоха с гол на Серхио Рамос в 24-ата минута и асистенция на Иван Ракитич.

Попадението на Серхио Рамос пък бе под номер 10 000 в историята на груповата фаза на Шампионската лига, а с него ветеранът изравни постижението на други легенди - Роберто Карлуш и Жерар Пике, които имат рекордните за защитници 16 попадения в турнира.

Mалко преди края на първата част попадение на Джибрил Соу бе отменено заради игра с ръка.

Минути след почивката Севиля дръпна с 2:0 с гол на Юсеф Ен Несири, прехвърлил вратаря на съперника.

Испанците останаха с човек по-малко в 66-ата минута заради втори жълт картон на Лукас Окампос.

ПСВ Айндховен намали резултата две минути по-късно след изстрел на Исмаел Сайбари, възползвал се от добро центриране на Сержиньо Дест.

Девет минути преди края на редовното време Неманя Гудел си вкара автогол за 2:2.

Драмата настъпи в продължението на срещата. Йорбе Вертесен намери Рикардо Пепи в наказателното поле на Севиля за крайното 3:2.

В класирането води Арсенал с 9 точки, следван от ПСВ с 8, Ланс е на третата позиция с 5, а Севиля е на дъното с две. По-късно днес играят Арсенал и Ланс.