Шахтьор (Донецк) буквално разби БАТЕ Борисов със 7:0 като гост в мач от група Н на Шампионската лига, което е една от най-големите победи в историята на турнира. Любопитното е, че всички голове бяха отбелязани от бразилци.

Звездата на гостите Луис Адриано пък заби цели пет гола. По този начин бразилецът изравни постижението на Лео Меси. Аржентинският гений също се разписа пет пъти в една среща. Той направи това постижение на 7 март 2012 г. в мач срещу Байер (Леверкузен) със 7:1. Фазата, на която Лео стори това обаче беше осминафинал.

Шахтьор поведе още в 11-ата минута, когато Тайсън се пребори за една топка в центъра на терена и намери Алекс Тейшейра, който запази равновесие в борбата си със защитник и излезе сам срещу вратаря Сергей Черник, за да премине покрай стража за 0:1. В 28-ата минута Черник повали Луис Адриано в наказателното поле – дузпа! Потърпевшият реализира за 0:2. В 35-ата при една бърза контраатака Тайсън намери Дъглас Коста, който прониза Черник за 0:3. Секунди по-късно Ярослав Ракитцки центрира отляво към Адриано, който бе оставен непоркит и отново се разписа за 0:4.

В 40-ата минута бразилецът оформи своя хеттрик, а в 44-ата направи преднината на Шахтьор отчайваща – 0:6. В 82-ата минута Луис Адриано направи мизерията на БАТЕ пълна, след като от дузпа фиксира крайното 0:7.

БАТЕ Борисов нямаше загуба у дома от 29 септември 2013 година, когато пада с 0:1 от Торпедо (Жодино). Шахтьор преди днешния триумф спечели само едно от последните си шест гостувания в турнира. Най-доброто представяне на тима е 1/4-финал през сезон 2010/11. Луис Адриано вече има на сметката си 117 гола за Шахтьор и изпревари с три вечния голмайстор Андрей Воробей.
0:1 Алекс Тейшейра (11), 0:2 Луис Адриано (27-дузпа), 0:3 Дъглас Коста (35), 0:4 Луис Адриано (36), 0:5 Луис Адриано (40), 0:6 Луис Адриано (44), 0:7 Луис Адриано (80-дузпа)

Борисов, „Борисов Арена“
Съдия: Иван Бебек (Хърватия)

БАТЕ (Борисов): 16.Черник , 55.Тубич (46 - 3.Гайдучик), Хагуш, 33.Поляков, 22.Младенович , 2.Лихтарович (46 - 9.Алексиевич), 62.Гордейчук, 7.Карнитски, 42.Володко, 5.Яблонски, 13.Сигневич (75 - 25.Бага)

Шахтьор (Донецк): 30.Пятов, 33.Дарио Сърна, 5.Кучер, 13.Шевчук, 44.Ракитски, 29.Алекс Тейшейра, 6.Степаненко, 20.Дъглас Коста (46 - 11.Марлос), 17.Фернандо (46 - 8.Фред), 9.Луис Адриано , 28.Тайсон (46 - 10.Бернард)