Шалке 04 записа първа победа в Шампионската лига този сезон, след като надви драматично у дома 10 футболисти от Спортинг (Лисабон) с 4:3 в мач от група „G” на най-престижния европейски клубен турнир.

След първоначалния домакински натиск „лисабонските лъвове” изненадващо поведоха в 16-ата минута, когато Луиш Нани получи топката от Жоао Марио и реализира за 0:1. Ключов момент се оказа изгонването на Маурисио, оставил гостите в намален състав в 33-ата минута след втория си жълт и съответно червен картон. Минута по-късно Чинеду Обаси изравни за 1:1 след асистенция на Аого.

След почивката в 50-ата минута „миньорите” стигнаха до пълен обрат, след като Клаас Ян Хунтелаар бе изведен зад отбраната на гостите от Обаси и вкара за 2:1. Десет минути по-късно Бенедикт Хьоведес се разписа с глава за 3:1 след центриране на Айхан и домакините си помислиха, че са си свършили работата.

Гостите обаче не се предадоха и дори в намален състав успяха да изравнят с две попадения на Адриен Силва, който първо реализира дузпа в 64-ата минута, а след това в 78-ата минута се разписа и за 3:3 след пас на Седрик.

Доста скандално руският съдия Серхей Карасев отсъди дузпа за Шалке 04 в последните секудни, след като Адриен Силва игра с глава, а не с ръка. В крайна сметка Ерик-Максим Чупо-Мотинг бе точен от бялата точка за 4:3 и донесе трите точки на „кралскосините”.

След успеха си Шалке 04 събра 5 точки и е на второ място в групата. Спортинг е последен само с 1 точка.

0:1 Луиш Нани (16), 1:1 Чинеду Обаси (34), 2:1 Клаас-Ян Хунтелаар (51), 3:1 Бенедикт Хьоведес (60), 3:2 Адриен Силва (64-дузпа), 3:3 Адриен Силва (78), 4:3 Ерик-Максим Чупо-Мотинг (90+3-дузпа)

Гелзенкирхен, „Фелтинс Арена“
Съдия: Сергей Карасев (Русия)

Шалке 04: 1.Ферман, 22.Учида, 4.Хьоведес, 24.Айхан, 9.Кевин-Принс Боатенг (46 - 13.Чупо-Мотинг), 15.Аого, 20.Обаси (65 - 7.Майер), 33.Нойщетер, 12.Хьогер, 10.Дракслер (82 - 18.Сам), 25.Хунтелаар

Спортинг (Лисабон): 1.Руи Патрисио, 3.Маурисио  33, 41.Седрик, 26.Пауло Оливейра, 33.Силва, 77.Нани , 23.Адриен Силва, 14.Вилиам, 17.Жоао Марио (38 - 29.Сар), 9.Слимани (25 - 10.Монтеро), 18.Карило (89 - 11.Капел)