ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Порто успя да спечели с 1:0 домакинството си на Арсенал в първата среща от 1/8-финалите в Шампионската лига. Домакините ликуваха след страхотен гол в четвъртата минута на добавеното време. Шедьовърът бе на бразилеца Вeндерсон Галено, който стреля от дистанция и прехвърли Давид Рая, за да донесе победата на португалците.

"Топчиите", водени от мениджъра Микел Артета, не успяха да отправят нито един точен удар - нещо, което не им се беше случвало в Шампионската лига от 13 години, когато не намират очертанията на вратата в мач с Барселона.

Реваншът на стадион "Емиратс" е на 12 март от 22:00 часа.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Първата възможност за гол се откри пред играчите на Порто. Гредата обаче се оказа верен помощник на Арсенал. В 21-ата минута Галено засече остро центриране, топката се отби в десния страничен стълб на вратата, пазена от Давид Рая. Последва добавка на бразилеца, но встрани от целта.

В 34-ата минута Букайо Сака проби отдясно и навлезе в наказателното поле, но ударът му бе блокиран, а топката кацна точно върху напречната греда на вратата на Диого Коща. При последвалия ъглов Уилиам Салиба засече с глава, но покрай целта.

В 37-ата Нико Гонсалес пробва да изненада Давид Рая с далечен шут, топката прелетя над напречната греда.

Пепе Акино бе изведен в предни позиции в 40-ата минута, върна с пета за Еванилсон, чийто удар беше отразен от вратаря на Арсенал. Maлко преди почивката след центриране от корнер Кай Хавертц се извиси и засече с глава, но далеч от целта.

През второто полувреме Арсенал владееше инициативата, но Порто се защитаваше добре и не допускаше да се стигне до сериозни опасности пред Диого Коща. "Драконите" обаче продължаваха да са много опасни на контраатака. В 66-ата минута Пепе Акино направи страхотен пробив отдясно, навлезе в наказателното поле на гостите и подаде на Еванилсон на добра позиция, но ударът му бе неточен.

В първата минута на добавеното време Габриел Магаляеш стреля с глава след центриране от фаул, топката прелетя над вратата.

В 94-ата минута домакините шокираха Арсенал. Ударилият греда преди почивката Галено реши да стреля от около 25 метра и се разписа в далечния ъгъл на безпомощния Давид Рая за радост на публиката на Порто - 1:0.

ПОРТО - АРСЕНАЛ 1:0
1:0 Галено (90+4)

FC Porto
ПОРТО: 99. Диого Коща, 23. Жоао Марио, 3. Пепе (к), 31. Отавио, 18. Уендел (90 6. Стивън Еустакио), 22. Алан Варела, 16. Нико Гонсалес  (81  17.Иван Хайме), 10. Франсиско Консейсао  (85  70.Гонсало Боржеш), 11. Пепе Акино, 13. Галено , 30. Еванилсон (85  29.Тони Мартинес)
Резерви: 14. Клаудио Рамош, 2. Фабио Кардосо, 6. Стивън Еустакио, 8. Марко Груич, 15. Хорхе Санчес, 17. Иван Хайме, 19. Дани Уолдър, 20. Андре Франко, 28. Ромарио Баро, 29. Тони Мартинес, 70. Гонсало Боржеш, 97. Зе Педро
Треньор: Серхио Консейсао

Arsenal FC
АРСЕНАЛ: 22. Давид Рая, 15. Якуб Кивиор , 6. Габриел Магаляеш, 2. Уилиам Салиба, 4. Бен Уайт, 41. Деклан Райс , 8. Мартин Йодегор (к), 29. Кай Хаверц , 11. Габриел Мартинели, 19. Леандро Тросар (74  20. Жоржиньо), 7. Букайо Сака
Резерви: 1. Аарън Рамсдейл, 31. Карл Хайн, 10. Емил Смит Роу, 14. Еди Нкетия, 17. Седрик Соареш, 20. Жоржиньо, 21. Фабио Виейра, 24. Рийс Нелсън, 25. Мохамед Елнени, 63. Итън Нванери, 73. Джеймс Суийт, 79. Айдън Хевън
Треньор: Микел Артета

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!