Седмият в класирането на испанската Ла Лига Виляреал хвърли огромна бомба в Европа и отстрани един от големите фаворити за трофея в Шампионската лига Байерн (Мюнхен) на негов терен пред 75 хиляди зрители.

Испанците измъкнаха 1:1 в реванш от 1/4-финалите и след 1:0 у дома в първата среща (2:1 общ резултат) продължава напред към 1/2-финалите. Съперник на "жълтата подводница" ще бъде победителят от двубоя Ливърпул - Бенфика (3:1 в първата среща)

Домакините стартираха активно и веднага натискаха съперника, но така и не успяваха да създадат чисто голово положение през първите минути. Най-сериозният пропуск за баварците дойде в 29-ата минута, в която Джамал Мусиала стреля с глава, но Херонимо Рули направи страхотно спасяване.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Германците вдигнаха оборотите с началото на второто полувреме, а Джамал Мусиала  и Кингсли Коман имаха страхотни възможности минута-две след подновяване на играта. Дайо Упамекано направи непростим пропуск в 51-ата минута, пращайки топката високо над вратата с глава.

Минута по-късно Роберт Левандовски успя да открие резултата след хубав пас на Томас Мюлер (1:0), пращайки топката до дясната греда покрай вратаря.

След попадението мачът се доигра на една врата, като Байерн продължи на атакува, а гостите от Испания да се бранят. Томас Мюлер пропусна чисто положение с глава в 71-ата минута, като стреля на сантиметри от страничната греда.

Вместо да вкара гол, Байерн получи такъв в 88-ата минута, когато отбраната на германците изпусна резервата Самуел Чуквуезе и той прониза Нойер за крайното 1:1, което се оказа достатъчно за Виляреал да елиминира съперника.

БАЙЕРН (М) - ВИЛЯРЕАЛ 1:1 (1:2 общ резултат)
1:0 Роберт Левандовски (52'), 1:1 Самуел Чуквуезе (88')

Байерн Мюнхен БАЙЕРН:  1. Мануел Нойер – 5. Бенжамен Павар, 2. Дайо Упамекано, 21. Люка Ернандес (87  Алфонсо Дейвис) – 10. Лерой Сане, 6. Йозуа Кимих, 8. Леон Горецка, 11. Кингсли Коман – 42. Джамал Мусиала (82  Серж Гнабри), 9. Роберт Левандовски  , 25. Томас Мюлер (90  Чупо-Мотинг)

Виляреал ВИЛЯРЕАЛ: 13. Херонимо Руи - 8. Хуан Фойт , 3. Раул Албиол, 4. Пау Торес, 12. Первис Еступинян – 5. Даниел Парехо (90+3  Орие), 6. Етиен Капу, 19. Франсис Коклен (84  Самуел Чуквуезе ) – 7. Жерард Морено, 15. Арно Данджума (84  Алфонсо Педраса), 17. Джовани ло Селсо

Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Съдия: Славко Винчич (Словения)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия