Манчестър Юнайтед загуби на старта с 1:2 при визитата си на швейцарския първенец Йънг Бойс в първия им мач от група F на Шампионската лига.

Кристиано Роналдо (13) се разписа във втори пореден мач за „червените дяволи“ и не само им даде аванс след пас на неговия сънародник Бруно Фернандеш, но и записа нови феноменални постижения в турнира, изравнявайки рекорди на Лионел Меси и Икер Касияс. В 35-ата минута обаче Аарън Уан-Бисака извърши грубо нарушение и бе изгонен с директен червен картон.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

С човек по-малко на терена гостите се дръпнаха да бранят крехкия си аванс. Йънг Бойс се възползва от числения си превес и натисна сериозно през втората част. Усилията на домакините дадоха резултат и камерунският халф Николс Моуми Нгамалеу (66) изравни за 1:1, възползвайки се от асистенция на Силван Хефти.

В 72-ата минута Роналдо отстъпи мястото си на Джеси Лингард, а до края на мача английският гранд продължи повече да се брани. Швейцарците натискаха в търсене на пълния обрат и го постигнаха в последните секунди от добавеното време, когато американецът Теосон Джордан Сибачеу (90+5) се разписа за 2:1.

Така Йънг Бойс започна с победа и три точки в групата, а Манчестър Юнайтед си тръгва с празни ръце от Берн. В другия мач от тази група по-късно Виляреал посреща Аталанта.

Група F
Йънг Бойс – Манчестър Юнайтед 2:1

0:1 Кристиано Роналдо (13), 1:1 Никола Моуми Нгамалеу (66), 2:1 Теосон Джордан Сибачеу (90+5)

Йънг Бойс: 26. Фон Балмос, 36. Хефти (83 10. Сюлеймани), 4. Камара, 30. Лаупер (90+2 5. Цезигер), 21. Гарсия, 8. Сиеро (46 17. Сибачеу ), 35. Мартинс Перейра  (82 32. Рийдер), 16. Фаснахт , 20. Аебишер, 13. Нгамалеу , 15. Елия (90+2 9. Канга)
Треньор: Дейвид Вагнер

Манчестър Юнайтед: 1. Де Хеа, 29. Уан-Бисака , 2. Линдельоф, 5. Магуайър, 23. Шоу, 6. Погба, 17. Фред, 25. Санчо (37 20. Диого Далот), 18. Фернандеш (72 31. Матич), 34. Ван де Беек (46 19. Варан ), 7. Роналдо  (72 14. Лингард)
Треньор: Оле Гунар Солскяер

Стадион: "Ванкдорф", Берн
Съдия: Франсоа Летесие (Франция)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия