ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ПСВ (Айндховен) и Борусия (Дортмунд) завършиха при 1:1 в първи двубой от 1/8-финалите в Шампионската лига. Реваншът е на 13 март.

Срещата започна с опасни атаки и към двете врати, като Малик Тилман (ПСВ) и Никлас Фюлкруг (Борусия) пропуснаха до 20-ата минута.

По-малко от пет след това бившият футболист на нидерландския тим Дониел Мален получи топката отляво и стреля. Получи се рикошет в крака на Сержиньо Дест и кълбото попадна в горния ляв ъгъл - 1:0 за Борусия.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

ПСВ беше близо до това да изравни в 37-ата минута, но изстрелът на Йоан Бакайоко премина покрай гредата. Малко преди края на първата част и Люк де Йонг пробва, но прати топката над вратата.

Десет минути след почивката ПСВ получи дузпа за много спорно нарушение на Матс Хумелс. Защитникът стигна пръв до топката, като след това закачи съвсем леко футболиста на домакините Малик Тилман. ВАР прегледа положението, но не даде знак на рефера, че е сбъркал.

Люк де Йонг застана зад топката и се разписа за 1:1.

Дониел Мален стреля силно от малък ъгъл в 61-ата минута, но топката срещна тялото на вратаря.

Германците можеха да поведат в 72-ата минута след опасен удар с глава на Мариус Волф, който засече топката след фаул.

Девет минути преди края на редовното време изстрел на Сержиньо Дест бе спасен от стража на Дортмунд.

ПСВ АЙНДХОВЕН - БОРУСИЯ (Д) 1:1
0:1 Дониел Мален (24'), 1:1 Люк де Йонг (56' дузпа)

ПСВ ПСВ АЙНДХОВЕН: 1. Валтер Бенитес – 3. Джордан Тете, 22. Йерди Шутен, 18. Оливие Боскали (90'  4. Армандо Обиспо), 8. Сержиньо Дест – 10. Малик Тилман, 23. Йой Веерман, 34. Исмаел Сайбари (83'  17. Маурио Жуниор) – 11. Йоан Бакайоко, 9. Люк де Йонг , 27. Ървин Лосано  (75'  14. Рикардо Пепи)
Резерви: 2. Шуранди Самбо, 4. Армандо Обиспо, 5. Андре Рамальо, 14. Рикардо Пепи, 16. Йоел Дромел, 17. Маурио Жуниор, 24. Бой Ватерман, 26. Исаак Бабади, 30. Патрик Ван Анхолт
Треньор: Петер Бош

ДортмундБОРУСИЯ (Д): 33. Александър Майер, 4. Нико Шлотербек , 10. Джейдън Санчо (68'  17. Мариус Волф), 11. Марко Ройс (62'  19. Юлиан Бранд), 14. Никлас Фюлкруг (82'  18. Юсуфа Мукоко), 15. Матс Хумелс, 20. Марсел Забицер, 21. Дониел Мален  (82'  6. Салих Йозджан), 22. Иън Маатсен , 23. Емре Джан (К), 26. Юлиан Риерсон
Резерви: 35. Марсел Лотка, 5. Реми Бенсебайни, 6. Салих Йозджан, 16. Юлиен Дюранвил, 17. Мариус Волф, 18. Юсуфа Мукоко, 19. Юлиан Бранд, 38. Кйел-Арик Ватйен, 43. Джейми Байноу-Гитънс, 48. Самуел Бамба
Треньор: Един Терзич

Съдия: Сърджан Йованович (Сърбия)
Стадион: "Филипс", Айндховен
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР