Спортинг (Лисабон) победи коравия Марибор с 3:1 в мач от група "G" на Шампионската лига. След този важен успех „лъвовете” се изкачиха на второ място във временното класиране и са на крачка от осминафиналите на турнира.

"Лъвовете" стигнаха до успеха с попадения на Мане в 10-ата, Нани в 35-ата и Слимани в 65-ата минута. Автогол на Джеферсон в 42-ата минута бе записан на сметката на гостите. Симеон Славчев пък отново не бе в групата за мача.

"Жозе Алваладе" изригна в аплодисменти още в 10-ата минута, когато Джеферсон центрира в пеналта на гостите, а там Мане отблизо отклони топката в мрежата за 1:0. В 24-ата минута същият Мане се възползва от грешка на стража Ханданович, но уцели напречната греда. 9 минути по-късно опитният Нани овладя пас в наказателното поле и стреля към вратата. Първият шут беше отбит, но топката се върна в краката на бившето крило на Манчестър Юнайтед. Нани хладнокръвно завърши атаката за 2:0.

Малко преди почивката гостите се върнаха в мача. Джеферсон отклони остро центриране на Меяц в собствената си врата – автогол и...2:1.

Второто полувреме на мача започна с цели 50 минути закъснение заради проблем с осветлението на стадиона. Токовият удар се оказа сериозен и срещата беше подновена в 23:35 ч българско време, след като проблемът с осветлението беше отстранен. Домакините продължиха да доминират на терена и след непредвиденото прекъсване и в 65-ата минута Жоао Марио центрира добре пред вратата на гостите, а Нани с глава отклони топката към непокрития Слимани, който отблизо опъна мрежата за крайното 3:1.

Спортинг загуби само един от последните си 19 домакински мача в Европа (15 победи и 3 равенства). Марибор пък отстъпи само в три от последните си девет гостувания в евротурнирите.

1:0 Карлос Мане (10), 2: Луиш Нани (35), 2:1 Джеферсон (42-автогол), 3:1 Ислам Слимани (65)

Лисабон, „Жозе Алваладе“
Съдия: Крейг Томсън (Шотландия)

Спортинг (Лисабон): 1.Руи Патрисио, 3.Маурисио, 4.Джеферсон, 41.Седрик , 26.Пауло Оливейра, 77.Нани, 23.Адриен Силва, 14.Вилиам, 17.Жоао Марио (82 - 8.Андре Мартинс), 9.Слимани (75 - 10.Монтеро), 36. Карлос Мане (67 - 18.Карило)

Марибор: 33.Ханданович, 26.Райчевич, 7.Меяч, 44.Аргус , 22.Вършич (46 - 10.Ибраими), 70.Мертел, 5.Филипович, 8.Салалих (70 - 39.Бохар), 30.Стоянович , 9.Маркос Таварес , 11.Захович (76 - 14.Менди)