Стяуа загуби у дома от Спортинг (Лисабон) повече от категорично с 1:5 в реванш от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Първата среща в Португалия бе завършила 0:0 и така „лъвовете” от Лисабон си осигуриха място в груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир.

Гостите демонстрираха по-сериозна класа още от самото начало и поведоха с гол на Сейду Думбия (13) получил топката от Акуня. Румънският гранд реагира бързо и изравни чрез Жуниор Морайс (20), направил добавка след отразен от вратаря Руи Патрисио удар на Алибек.

Стяуа започна по-активно втората част, но аржентинецът Маркос Акуня (59) попари надеждите на домакините, че могат да стигнат до обрат. Желсон Мартинш (64) след асистенция на Бруно Фернандеш направи резултата 1:3, а до края на мача „лъвовете” вкараха още две попадения чрез холандеца Бас Дост (75) след подаване на Мартинш и аржентинеца Родриго Баталия (88) при добавка. Така Спортинг се класира за групите на Шампионската лига, а Стяуа ще играе в груповата фаза на Лига Европа.

Жребият за груповата фаза на Шампионската лига е в четвъртък от 19:00 часа българско време.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И ВСИЧКО ЗА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!