УЕФА нанесе тежък удар по световния и европейски клубен шампион Реал (Мадрид), след като наказа капитана на „кралския“ клуб Серхио Рамос за още един допълнителен мач. Централният защитник си изкара жълт картон умишлено в първата осминафинална среща от Шампионската лига срещу Аякс при успеха на „белия балет“ с 2:1 в Амстердам.

От Европейската футболна централа започнаха разследване срещу Рамос и днес Дисциплинарната комисия реши да го накаже не с една, а с две срещи. Така Реал ще бъде без един от ключовите си играчи не само в реванша с холандския тим на 5 март, но и в първата среща от четвъртфиналите, ако се класира за тази фаза.

Рамос получи жълт картон в 89-ата минута на мача с Аякс в Холандия, а след срещата призна, че "би излъгал", ако отрече, че умишлено си е изкарал картона. След това той уточни, че е имал предвид, че преднамерено е извършил нарушението, за да предотврати изравнител гол за Аякс, а не заради картона, но това не му помогна да избегне санкцията.