Тотнъм се наложи над Айнтрахт (Франкфурт) с 3:2 в мач от четвъртия кръг на група D на Шампионската лига.

Дайчи Камада (14) изведе гостите напред в резултата след пас на Себастиан Роде, но Хьон-Мин Сон (20, 36) на два пъти и Хари Кейн (28-дузпа) направи пълен обрат още преди почивката. Фарид Алиду (87) оформи крайния резултат след подаване на Марио Гьотце, а гостите завършиха в намален състав, след като в 60-ата минута Тута бе изгонен с втори жълт и

В добавеното време на срещата реферът отсъди дузпа в полза на Тотнъм. Хари Кейн отново застана зад топката, но неговият изстрел не бе прецизен и премина над напречната греда.

След този успех „шпорите“ заемат челната позиция в групата със 7 точки, докато Айнтрахт е последен с 4 пункта.

В другия мач от групата Олимпик (Марсилия) спечели с 2:0 при визитата си на Спортинг (Лисабон), който завърши срещата с намален състав след изгонванията на Рикардо Есгайо в 19-ата минута и Поте след час игра заради втори жълти и червени картони. Матео Гендузи (20-дузпа) и Алексис Санчес (30) донесоха трите точки за френския тим, който е втори с 6 точки и по-добра голова разлика от португалците два кръга преди края.

Тотнъм – Айнтрахт (Франкфурт) 3:2
0:1 Дайчи Камада (14), 1:1 Хьон-Мин Сон (20), 2:1 Хари Кейн (27-дузпа), 3:1 Хьон-Мин Сон (36), 3:2 Фариде Алиду (87)

Спортинг (Лисабон) – Олимпик (Марсилия) 0:1
0:1 Матео Гендузи (20)