Лудогорец изигра поредния си луд мач в Европа. Този път съперник бе израелския Апоел Беер Шева. Мачът в Разград бе от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, а в първата среща съперник взе аванс от 2:0 пред „орлите“.

Срещата на „Лудогорец Арена“ започна отлично за разградчани, които имаха аванс от два гола на почивката, които бяха дело на Вандерсон, а след нея вкараха още един - чрез Марселиньо. Рикошет обаче прати топката в мрежата на Броун и Апоел Беер Шева отиде в плейофите на Шампионската лига, а Лудогорец в тези на Лига Европа.

Срещата в Разград се запомни също така с отменен гол, множество порпуски, пропиялна дузпа, два червени картона, греди и инфарктни последни минути.

Лудогорец - Апоел Беер Шева 3:1 (общ резултат 3:3, израелският тим продължава с гол повече на чужд терен)
1:0 Вандерсон (9), 2:0 Вандерсон (33), 3:0 Марселиньо (56), 3:1 Мохамад Гадир (61)