Цървена звезда очаквано отстрани малтийския Валета и вече чака Лудогорец в третия квалификационен кръг на Шампионска лига. Сръбският първенец изоставаше с 0:1 на реванша в Белград, но постигна пълен обрат с 2:1 и зарадва феновете си. Така с общ резултат 4:2 "звездашите" елиминираха малтийците.

Футболистите на Валета шокираха "Мала Маракана" в 11-ата минута, когато Джонатан Каруана отбеляза с глава за 0:1. В 23-ата гостите от Малта можеха да направят ситуацията още по-неприятна за "звездашите", като  Джонатан изскочи зад защитата, но останал сам срещу вратаря пропусна.

Цървена звезда успя да изравни още преди почивката. В 30-ата минута Мичел Доналд със силен изстрел от над 20 метра бе точен за 1:1. Две минути по-късно Уго Виейра можеше да изведе домакините напред с техничен удар с пета, но стражът на Валета спаси.

След почивката играчите на сръбския гранд вдигнаха оборотите и не допуснаха изненада. Звезда дори стигна до пълния обрат, след като в 76-ата минута Александър Катай получи извеждащ пас отдясно, напредна и реализира за крайното 2:1.

Така очаквано "звездашите" се класираха напред, където ще се изправят срещу Лудогорец, който без проблем отстрани Младост (Подгорица) (5:0 общ резултат). Първата среща е на 26 юли в Разград.

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА - ВАЛЕТА 2:1
0:1 Джонатан Каруана (11), 1:1 Мичел Доналд (30), 2:1 Александър Катай (76)