Украинският Шахтьор (Донецк), който победи като гост Реал (Мадрид), претърпя истинско крушение на своя стадион. Борусия Мьонхенгладбах надделя с 6:0 при визитата си и излезе начело в групата с 5 точки.

Плеа се открои с хеттрик, а два от головете му паднаха през първата част. Тя завърши при резултат 4:0 за германския тим, като още до 26-ата минута интригата бе убита.

Аласан Плеа откри резултата в 8-ата минута, когато получи отличен пас от Лайнер. След само 9 минути Валери Боднар засече топката в собствената си врата и резултат набъбна. В 26-ата минута Плеа вкара фантастичен гол с далечен удар и преднината на германския тим стана 3:0.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В края на полувремето и Бенсебаини записа името си сред голмайсторите.

След почивката темпото спадна, но Борусия реализира още два гола. Ларс Стиндъл с мощен удар в наказателното поле простреля вратаря на домакините за 5:0, а в 79-ата минута Плеа оформи своя хеттрик с удар от близка дистанция, с което оформи крайното 6:0.

Шахтьор е с 4 точки на втората позиция, а Интер и Реал (Мадрид) излизат по-късно тази вечер в другия двубой от групата.