Осминафиналният реванш от Шампионската лига между Ливърпул и РазенБалшпорт (Лайпциг) също ще се проведе на стадион „Пушкаш Арена“ в Будапеща.

Това стана ясно от официално съобщения от УЕФА. Мачът е на 10 март, а Ливърпул ще бъде символичен домакин. Причината за преместването на двубоя от „Анфилд“ в унгарската столица са правилата, въведени в провинция Саксония заради пандемията от коронавирус.

Според тях играчите на германския тим трябваше да се подложат на задължителна 14-дневна карантина, ако бяха пътували до Англия.

Както е известно, първият мач между двата тима също се игра на „Пушкаш Арена“, заради правилата в Германия, забраняващи на територията на страната да влизат хора, пребивавали в държави със сериозно разпространение на новите варианти на COVID-19.

Ливърпул спечели първата среща на 16 февруари с 2:0. Точни за успеха бяха Мохамед Салах и Садио Мане. Попаденията паднаха в първия четвърт част от второто полувреме.