Волфсбург победи Гент с 3:2 като гост в среща от 1/8-финалите на Шампионската лига и можеше да е с единия крак на 1/4-финалите, ако не бе проспал последните 10 минути на срещата.

Германците поведоха с гол на Дракслер в края на първото полувреме, а минутите между 54-ата и 60-ата се оказаха фатални за домакините. Отново Дракслер и Крусе оформиха класическото 3:0 след час игра, при което гостите си помислиха, че двубоят е приключил.

Гент запази шанс за чудо в реванша с гол на Кумс в 80-ата минута, а Кулибари в 89-ата вкара втори гол във вратата на Волфсбург, с което реално върна интригата в елиминацията.

Белгийците трябва да вкарат поне 2 гола на реванша в Германия на 8 март, ако искат да продължат напред.

Резултати, програма и класиране в Шампионска лига - ТУК !!!