Волфсбург се класира на четвъртфиналите на Шампионската лига за първи път в историята си. В осминафинален реванш „вълците“ победиха Гент с 1:0 и с общ резултат 4:2 елиминираха белгийския първенец.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Андре Шюрле. Германският национал се разписа в 74-ата минута, когато от границата на вратарското поле засече пас по земя на пробилия по дясното крило Дракслер.

По този начин Волфсбург се класира на четвъртфинал в евротурнирите за втора поредна година. Преди година „вълците“ играха на същата фаза в Лига Европа, но отпадната от Наполи.

С днешния си успех Волфсбург изравни постижение на Байерн. До днес баварците бяха единственият германски тим, спечелил и двата мача от осминафинален сблъсък от Шампионската лига – срещу Спортинг (Лисабон) през 2009 г. (5:0 и 7:1).

Резултати, програма и класиране в Шампионска лига - ТУК !!!