ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Шахтьор (Донецк) постигна впечатляващ обрат при гостуването на Антверпен от 0:2 до 3:2 в мач от група "H" на Шампионската лига. Така украинците се изравняват с Барселона и Порто с 3 точки във временното класиране преди мача им на "Ещадио до Драгао". За белгийския тим това беше втора загуба.

Антверпен стигна до комфортен аванс от две попадения през първата част. Още в третата минута Арбнор Муя даде аванс на домакините след асистенция на Артур Вермеерен. Половин час по-късно Вермеерен асистира на Мишел-Анже Баликвиша - 2:0.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

През второто полувреме Шахтьор имаше тотален контрол над случващото се на терена и стигна до три безответни попадения и впечатляващ обрат. Данило Сикан намали изоставането на украинците в 49-ата минута - 2:1. Ярослав Ракицкий изравни в 71-ата минута, а пет по-късно Сикан оформи крайното 2:3.

Дълбоко в добавеното време Терас Степаненко игра с ръка в наказателното поле. Той дори не протестира - дузпа за Антверпен. Зад топката застана опитният централен защитник Тоби Алдервейрелд, който обаче не успя да уцели вратата и лиши домакините oт точката.

Антверпен - Шахтьор (Донецк) 2:3
1:0 Арбнор Муя (3), 2:0 Мишел-Анже Баликвиша (34), 2:1 Данило Сикан (49), 2:2 Ярослав Ракицкий (71), 2:3 Данило Сикан (76)

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!