ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Галатасарай и Манчестър Юнайтед завършиха при 3:3 в среща от група "А" на Шампионската лига. Двубоят бе под въпрос заради проливен дъжд в Истанбул, но започна навреме.

Първата по-опасна ситуация в срещата бе в петата минута след центриране на Алехандро Гарначо към Расмус Хойлунд, но не се стигна до удар в рамката на вратата.

Гостите от Англия успяха да поведат в 11-ата минута след няколко хоризонтални паса на границата на наказателното поле и точен изстрел на Гарначо в горния десен ъгъл (1:0).

Няколко минути по-късно домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Скот Мактоминей, но реферът Хосе Санчес Мартинес подмина ситуацията.

Манчестър Юнайтед удвои аванса си в 18-ата минута след бомбен удар на Бруно Фернандеш (2:0).

Хаким Зиеш намали аванса на "червените дяволи" от фаул в 29-ата минута (2:1).

Галатасарай беше много близо до това да изравни след удар на бившия играч на Манчестър Юнайтед Вилфред Заха, но изстрелът му бе блокиран.

Минути преди края Мауро Икарди изскочи сам срещу Андре Онана и се разписа, но попадението му бе отменено заради засада.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Десет минути след почивката Скот Мактоминей засече центриране отдясно и прати топката в близкия ъгъл за 3:1.

След малко повече от час игра Хаким Зиеш се разписа в втори път в мача след фаул и безобразна грешка на вратаря на Юнайтед Андре Онана - 2:3. Минути по-късно камерунският страж се реваншира с добра намеса.

Онана обаче бе безпомощен в 72-ата минута след удар на Карем Актюруглу в близкия му ъгъл за 3:3.

Четвърт час преди края Скот Мактоминей можеше отново да изведе Юнайтед напред, но силният му удар профуча покрай гредата. Малко след него и Факундо Пелистри се отчете с неточен удар от добра позиция.

Гредата пък спря Бруно Фернандеш от гол в 85-ата минута, когато изстрелът му се спря в десния стълб на вратата на Муслера.

Минута преди края Факундо Пелистри имаше чудесен шанс да се разпише от границата на вратарското поле, но ударът му бе спасен от Муслера.

В последните си двубои от групата (12 декември) Манчестър Юнайтед посреща Байерн (Мюнхен), а Галатасарай гостува на Копенхаген.

Начело в класирането е Байерн (Мюнхен) и 12 точки, следва Галатасарай с 5, Копенхаген и Манчестър Юнайтед са с по 4. По-късно днес играят Байерн и Копенхаген.

ГАЛАТАСАРАЙ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 3:3
0:1 Алехандро Гарначо (11'), 0:2 Бруно Фернандеш (18'), 1:2 Хаким Зиеш (29'), 1:3 Скот Мактоминей (55'), 2:3 Хаким Зиеш (62'), 3:3 Карем Актюруглу (72')

ГалатасарайГАЛАТАСАРАЙ: 1. Фернандо Муслера (К) – 93. Саша Боей, 42. Абдулкерим Бардакчъ, 23. Каан Айхан, 3. Анхелиньо (83' - 25. Виктор Нелсон) – 34. Лукас Торейра, 91. Танги Ндомбеле (60' - 27. Серджио Оливейра) – 22. Хаким Зиеш (83' - 53. Баръш Йълмаз), 10. Дрис Мертенс (60' - 7. Керем Актюркоглу), 14. Уилфред Заха (88' - 8. Керем Демирбай) – 9. Мауро Икарди
Резерви: 7. Керем Актюркоглу, 8. Керем Демирбай, 19. Гюнай Гювенч, 20. Тете, 25. Виктор Нелсон, 27. Серджио Оливейра, 53. Баръш Йълмаз, 88. Казъмчан Караташ, 94. Седрик Бакамбю
Треньор: Окан Бюрюк

Манчестър ЮнайтедМАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 24. Андре Онана – 29. Аарон Уан-Бисака (78' - 20. Диого Далот), 5. Хари Магуайър, 2. Виктор Линдельоф, 23. Люк Шоу – 39. Скот Мактоминей, 4. Софиян Амрабат (58' - 37. Коби Мейноу) – 21. Антони, 8. Бруно Фернандеш (К), 17. Алехандро Гарначо (78' - 28. Факундо Пелистри) – 11. Расмус Хьойлунд (58' - 9. Антони Марсиал)
Резерви: 1. Алтай Байъндър, 22. Том Хийтън, 9. Антони Марсиал, 15. Серхио Регилон, 19. Рафаел Варан, 20. Диого Далот, 28. Факундо Пелистри, 37. Коби Мейноу, 44. Даниел Гор, 46. Ханибал Меджбри, 52. Джо Хюгил
Треньор: Ерик тен Хаг

Съдия: Хосе Санчес (Испания)
Стадион: "Рамс Парк"