Във вторник се изиграха вторите мачове в четири от групите на Шампионската лига. Нападателят на Байерн Роберт Левандовски се отличи с хеттрик при успеха на тима си с 5:0 над Динамо (Загреб). След като през миналата седмица полякът вкара 5 гола във вратата на Волфсбург и два срещу Майнц, така той вече има 10 гола за три мача, като тези попадения паднаха в рамките на 184 минути.

Четирите попадения на Байерн през първото полувреме срещу хърватския шампион означават, че като треньор Пеп Гуардиола в четири мача от Шампионската лига е имал аванс от четири гола на почивката. Така той задмина Сър Алекс Фъргюсън, който има 3 такива случая в турнира.

ГРУПА „Е“
Барселона – Байер (Леверкузен) 2:1
0:1 Кирякос Пападопулос (23), 1:1 Роберто (80), 2:1 Луис Суарес (82)

* След напускането на Пеп Гуардиола Барселона спечели само два от шестте си мача в Шампионската лига, в които беше без Лео Меси (2 равенства и 2 загуби)
* Голът на Сержи Роберто спря серия от 26 поредни попадения на Барселона в Шампионската лига, вкарани от Меси, Суарес, Неймар или Ракитич
* Барселона спечели шести пореден мач срещу Байер (Леверкузен)
* Пападопулос има два гола в четири мача в Шампионската лига и двете попадения са след асистенции на Хакан Чалханоглу
* За 14 мача в турнира Чалханоглу има участие в 12 гола (6 попадения и 6 асистенции)
* Луис Суарес стана най-резултатният уругваец в евротурнирите. Той има 31 гола, един повече от Единсон Кавани

БАТЕ Борисов – Рома 3:2
1:0 Игор Стасевич (8), 2:0 Филип Младенович (12), 3:0 Филип Младенович (30), 3:1 Жервиньо (66), 3:2 Василиос Торосидис (82)

* Рома не е завършвал мач в Шампионската лига без допуснат гол вече 18 поредни срещи. За последно това се случи при победата с 2:0 над Олимпик (Лион) през март 2007 г.
* Филип Младенович е първият играч на БАТЕ Борисов, вкарал два гола в един мач от Шампионската лига

ГРУПА „F”
Байерн – Динамо (Загреб) 5:0
1:0 Дъглас Коста (13), 2:0 Роберт Левандовски (21), 3:0 Марио Гьотце (25), 4:0 Роберт Левандовски (28), 5:0 Роберт Левандовски (55)

* Байерн за втори път в историята си вкарва четири гола в първите 28 минути на мач от Шампионската лига. Първият случай е през 2012 г. срещу Лил
* Трима от последните петима играчи, направили по три асистенции в един мач от Шампионската лига, са футболисти на Байерн – Риери, Лам и Тиаго
* В последните пет сезона на турнира Байерн поне веднъж е записвал победа с пет или повече вкарани голове
* Роберт Левандовски е петият играч на баварците с хеттрик в Шампионската лига след Марио Гомес, Ивица Олич, Клаудио Писаро и Рой Макай

Арсенал – Олимпиакос 2:3
0:1 Фелипе Пардо (33), 1:1 Тио Уолкът (35), 1:2 Константинос Фортунис (41), 2:2 Алексис Санченс (66), 2:3 Алфред Финбогасон (67)

* За първи път в историята си Арсенал губи първите си два мача в групите
* Тио Уолкът вкара 16 гола в последните си 20 мача за Арсенал във всички турнири. Той за първи път се разписва в две поредни срещи от Шампионската лига
* Уолкът реализира гол № 250 за Арсенал в турнира
* Алексис Санчес вкара четири гола и направи две асистенции в пет мача за Арсенал на „Емирейтс“ в Шампионската лига
* Олимпиакос е първият гръцки отбор, вкарал три гола при гостуване в Англия от 1976 г. насам. Тогава това прави АЕК при визитата си на Дарби Каунти
* Олимпиакос загуби всяко от предишните си 12 гостувания в Англия
* Алфред Финбогасон е едва вторият исландски футболист с гол в Шампионската лига. Първият е Ейдур Гудьонсен със 7 попадения.