Шампионът на Азербайджан Карабах е първият, който се класира за плейофа за участие в групите на Шампионската лига.Това стана възможно след победа с 2:1 като гост на молдовския Шериф (Тираспол), като в първата среща двата тима не си вкараха голове.

Гостите откриха резултата в края на първото полувреме. Тогава Дино Ндлуву направи страхотен пробив по крилото, навлезе необезпокояван в наказателното поле и порази вратата на съперника за 0:1.

Играчите на Шериф опитаха да се върнат в мача, но така и не намираха верния път към гола. За сметка на това в 86-ата минута Мичел с глава заби втори гол във вратата на молдовците, с което на практика реши всичко в мача.

В добавеното време на срещата домакините все пак направиха поражението си малко по-почетно, след като получиха дузпа в своя полза, а Бабангида бе точен от бялата точка за крайното 1:2.

Карабах вече чака жребия за плейофния кръг, който ще се тегли в петък.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ПЪЛНА СТАТИСТИКА ЗА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!