Ювентус победи Челси с 1:0 в дербито на група Н от тазвечершните двубои в Шампионската лига.

Гостите от Лондон имаха първата реална възможност да поведат в мача, но удар на Ромелу Лукаку беше спасен. Юве отвърна с изстрел покрай гредата на Федерико Киеза, а минути по-късно гостите имаха претенции за дузпа за падане на Кай Хаверц в наказателното поле.

В първата атака от втората част Федерико Киеза взриви трибуните на "Алианц Стейдиъм" и изведе Юве напред в резултата след пас на Бернардески (1:0). Последва натиск на Челси, но Ювентус отново беше близо до гола в 64-ата минута, в която Бернардески стреля покрай гредата.

Минути преди края Ромелу Лукаку можеше да донесе точка за Челси, но стреля встрани.

"Сините" претендираха за дузпа в самия край на мача за игра с ръка на Данило, но реферът не отсъди такава след консултация с ВАР. В продължението и Кай Хаверц пропусна да донесе точка на Челси.

В другия двубой от групата, игран по-рано днес Зенит (Санкт Петербург) разби Малмьо с 4:0. Ювентус е лидер в класирането с 6 точки от два мача, следват Челси и Зенит с по три и Малмьо е на дъното с нула.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)