Ювентус победи Монако с 1:0 на свой терен в първия мач помежду им от четвъртфиналите в Шампионската лига. Единственото попадение в мача реализира Артуро Видал (57-дузпа), а при нарушението на Рикардо Карвальо срещу Алваро Мората останаха съмнения, че то е извършено извън наказателното поле. Димитър Бербатов не бе сред титулярите на гостите и се появи в игра на мястото на Раги в 71-ата минутa, но още при първото си докосване с топката пропусна чудесна възможност за изравнителен гол.

За „бианконерите” като титуляр започна Андреа Пирло, който се завърна в игра след дълго отсъствие около два месеца заради травма. Гостите започнаха с по-дефанзивен състав в търсене на добър резултат, а Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка.

Напълно очаквано домакините доминираха в началото, но въпреки това гостите първи стигнаха до голово положение в 10-ата минута, когато Яник Ферейра Караско шутира от границата на малкото наказателно поле, но не затрудни особено Джанлуиджи Буфон.

В 27-ата минута „бианконерите” бяха близо до попадение, но Тевес не успя да отправи силен шут от изгодна позиция и топката се озова в ръцете на вратаря Даниел Субашич. В последната минута на първата част чилиецът Артуро Видал пропусна най-чистото положение за домакините, след като бе изведен от Тевес, но шутира над вратата.

След почивката в 57-ата минута Артуро Видал даде преднина на домакините, след като реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Рикардо Карвальо срещу навлизащия в наказателното поле Алваро Мората. При нарушението останаха съмнения дали фаулът е вътре или извън наказателното поле.

В 71-ата минута в игра се появи Димитър Бербатов на мястото на Раги. Още с първото си докосване българинът можеше да изравни, след като засече топката с глава при центриране от корнер на Ферейра Караско, но кълбото мина покрай вратата. До края на мача гостите търсеха изравнително попадение, но до такова най-близо бе аржентинската звезда на Ювентус Карлос Тевес, който в 86-ата минута шутира покрай вратата от изгодна позиция.

В крайна сметка Ювентус спечели и ще има един чист гол аванс преди реванша в Княжеството следващата седмица.

1:0 Артуро Видал (57-дузпа)

Торино
, „Ювентус Стейдиъм“
Съдия: Павел Краловец (Чехия)
СЪСТАВИ
Ювентус: 1. Джанлуиджи Буфон, 26.Щефан Лихтщайнер, 33.Патрис Евра, 19.Леонардо Бонучи, 3.Джорджо Киелини, 21.Андреа Пирло (74 - 15.Бардзали), 23.Артуро Видал, 8.Клаудио Маркизио, 37.Роберто Перейра (87 - 27.Стураро), 10.Карлос Тевес, 9.Алваро Мората (83 - 32.Матри)

Монако: 1.Даниел Субашич, 6.Рикардо Карвальо , 24.Андреа Раги (71 - 9.ДИМИТЪР БЕРБАТОВ), 5.Аймен Абденур, 3.Лейвин Курзава, 2.Фабиньо, 7.Набил Дирар (51 - 15.Бернардо Силва), 8.Жоао Моутиньо, 22.Джофри Кондогбия, 17.Яник Ферейра Караско, 23.Антони Мартиал (87 - 12.Матеус Карвальо)

Всичко от Шампионската лига - ТУК

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!