Зенит победи гостуващия Олимпик (Лион) с 2:0 в предпоследния пети кръг на група G в Шампионската лига и го задмина в класирането заради по-добрите показатели в директните им сблъсъци.

Домакините от Санкт Петербург играха по-силно през първата част и поведоха заслужено с гол на Артьом Дзюба (42), а след почивката гостите се опитаха да изравнят и отправиха множество неточни удари. В края Магомед Оздоев (84) сложи точка на след асистенция на Жирков и рикошет в тялото на Марсело от гостите.

С победата си Зенит събра 7 точки и се изравни с днешния си съперник по този показател, но е на втора позиция заради равенството 1:1 в Лион. Лидер е РБ Лайпциг с 9 точки преди домакинството си на последния Бенфика, който има 3 точки. В последния кръг Зенит гостува в Лисабон, а „хлапетата“ приемат „биковете“ от Лайпциг.