Шампионът Чикаго Блекхоукс прекъсна серията си от 9 поредни поражения в първенството на Националната хокейна лига. Тимът надделя с 4:2 като гост над Ню Йорк Рейнджърс. Блекхоукс стигна до успеха с 4 гола в първата третина на мача срещу лидера в цялата Източна конференция.

Джонатан Тейвс откри резултата само след минута от наказателен удар, а минута и 3 секунди по-късно защитникът Ник Леди удвои. Патрик Шарп и Мариан Хоса в рамките на още 10 минути покачиха до 4:0. Марк Стаал и шведът Карл Хагелин вкараха за домакините от Ню Йорк, които ще си спомнят мача с печален рекорд - нито едно реализирано числено превъзходство при осем възможности.

Прогресиращият отбор на Сейнт Луис, който през този сезон се движи в челото на Западната конференция, нямаше проблем с последния в Атлантическата дивизия Ню Йорк Айлендърс и го победи с 5:1.

Анди Макдоналд вкара първото си попадение за сезона в едва шестия си мач, като пропусна предишните 51 заради контузии. Ти Джей Оши, Кевин Шейтънкърк, Джейсън Арно и Дейвид Перон отбелязаха останалите четири гола за победителите. Сейнт Луис пък постигна и клубен рекорд от 20 поредни домакински срещи със спечелени точки.

Филаделфия Флайърс, втори в Атлентическата дивизия със 71 точки, разби със 7:2 слабака Бъфало. С два гола се отличи Уейн Саймъндс, като с тях покачи личната си сметка на 20 попадения от началото на първенството.