Шампионът Питсбърг Пингуинс записа първа загуба за сезона на националната хокейна лига на САЩ и Канада. Тимът падна от Финикс Койотс с 0:3 (0:1, 0:1, 0:1). През първата част Ед Джовановски отбеляза първото попадение за домакините в пауър плей за неговия тим. В средата на втората част Петър Пруча удвои аванса на гостите отново в момент когато те са в числено превъзходство. Крайният резултат 0:3 оформи Варин Върбата в последната минута на 3-ата част.

Ванкувър Кенъкс успя да се наложи над тима на Монреал Канейдиънс със 7:1. Срещата се игра в зала „Дженеръл Моторс” във Ванкувър. Попаденията за победителите отбелязаха Райън Кеслер , Мейсън Реймонд, Стив Берниър, Хенрик Седин, Микаел Самуелсон, Александре Бурос, а за гостите точен беше Андрей Коститин./БЛИЦ