Сериозна изненада се получи в НБА. Шампионът Лос Анджелис Лейкърс отпадна в полуфиналната серия.

Далас Маверикс надигра Лейкърс със 122:86 в четвъртия двубой и спечели полуфинала на Запад с 4:0 победи. Така бе детрониан настоящия шампион и бе сложен край на треньорската кариера на великия наставник на "езерняците" Фил Джексън. 11-кратния носител на титлата в НБА с отборите на Чикаго Булс (6) и ЛА Лейкърс (5), обяви, че смята да се оттегли от спорта след края на сезона и днешният мач сложи точка на великата му кариера.

В основата на успеха на Далас бяха Джейсън Тери, Педжа Стоякович и резервата Хосе Хуан Бареа, които буквално развинтиха гостите. Тери вкара 32 точки за 24 минути на терена, вкарвайки 11 от 14-те си изстрела, включително и 9 тройки от 10 опита. Стоякович добави още 6 тройки и завърши с 21 точки, а Бареа се отчете с 22 точки с 9 точни стребли от 13 опита.

В същото време звездата на гостите Коби Брайънт се опитваше сам да победи съперника, но играта му не спореше и той вкара едва 17 точки, като имаше само 7 точни изстрела от 18 опита.