Седемкратният световен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер иска да се качи на подиума на предстоящото Гран при на Малайзия, което е на 4 април. Според него причината за слабите резултати на тима му Мерцедес са проблемите с колата.

“Да се кача на подиума в Куала Лумпур ще бъде най-доброто, което мога да постигна с тази кола. Максимумът за нас е трето място и то само при грешки на останалите пилоти. Колата ни не е най-добрата”, каза Шумахер.

“Рано е да отписваме шампионата все още. Ще се борим за титлата”, допълни звездата на Формула 1. В Австралия той остана десети, а в Бахрейн финишира осми. Съотборникът му Нико Розберг бе пети в двата старта. Мерцедес има 29 точки след първите две състезания и е на трето място при конструкторите след Ферари и Макларън./БЛИЦ