Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Пилотът на Мерцедес Михаел Шумахер изненада всички и спечели квалификацията за място за Гран при на Монако с време - 1:14,301 минута. Това е 69-и полпозишън в кариерата на седемкратния световен шампион и първи след завръщането му във Формула 1 преди 2 години и половина. Легендарният германец обаче няма да стартира в утрешното състезание от първа позиция, тъй като има да изтърпява наказание. Шумахер беше санкциониран с 5 места заради удара с Бруно Сена в Гран при на Испания.

Така първи в Гран при на Монако ще стартира австралийския пилот на Ред Бул Марк Уебър, който днес остана втори след Шумахер с изоставане от 0,080 секунди. Трети с днешната квалификация остана съотборникът на Шуми в Мерцедес Нико Розберг, който даде с 0,147 секунди по-слабо време от своя сънародник. Топ 5 на стартовата решетка допълват британският пилот на Макларън Люис Хамилтън с изоставане от 0,282 секунди и френският пилот на Лотус Ромен Гросжан, който даде с 0,338 секунди по-слаб резултат от Шумахер.

Пет минути след началото на първата сесия квалификацията бе прекратена, тъй като мексиканският пилот на Заубер Серхио Перес се удари в бариера. Колата му спря, а междувременно задната лява гума изпадна. Пилотът бе откаран в медицинския център за преглед. По непотвърдена информация проблем с предно ляво окачване бе причина за инцидента.

В средата на втората сесия пилотът на Торо Росо Жан-Ерик Верн счупи предното крило на своя болид и едва се добра до боксовете. Междувременно Фелипе Маса пръв слезе под 1:15 секунди за обиколка и оглави класирането с 1:14.991. Британецът Дженсън Бътън с Макларън пък бе голямата жертва в Q2, след като остана с 13-о време и не успя да се добере до заключителната трета част.

Минути преди края на третата сесия Марк Уебър записа чудесно време - 1:14,381, като по всичко личеше, че той ще спечели първото място. Секунди след това обаче Михаел Шумахер направи феноменална обиколка и слезе с цели 80 хилядни под времето на австралиеца. Така Шуми даде най-доброто време в третата сесия, но трябва да започне с 5 места назад заради сблъсъка с Бруно Сена в Гран При на Испания. Актуалният световен шампион Себастиан Фетел с Ред Бул не записа време в последната трета част и утре ще потегли 10-и в състезанието.