ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Славия победи Балкан Ботевград с 6:1 в първа контролна среща от зимната подготовка на двата тима. Дебют за столичани направиха дошлите на проби Арнел Кадрич и Николай Христов, както и племенникът на легендата Кларънс Зеедорф - Куентин. Той бе привлечен в средата на октомври, но така и не влезе в игра до края на 2023 г.

Срещата на стадион "Александър Шаламанов" започна много силно за домакините и още в 8-ата минута Денислав Александров откри резултата, като на празна врата прати топката в мрежата, след пас от Сибири Кейта (1:0).

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Пет минути по-късно резултатът бе удвоен. Точен бе Николай Христов, който е на проби в състава на "белите".

Славия вкара трети гол в 20-ата минута. Александров центрира в наказателното поле, Виктор Генев се освободи на втора греда и с глава засече за 3:0.

Втората част започна с абсолютно различни стартови 11. И двамата треньори дадоха шанс на футболистите от резервната си скамейка.

Славия продължи да диктува събитията и през втората част. Футболистите на Загорчич владееха повече топката, но до 60-та минута не се стигна до нови голове.

В 68-а минута Балкан върна един гол (3:1), чрез Дейвид Йорданов. Футболистът на гостите се възползва от грешка на вратаря Николай Кръстев.

Девет минути по-късно авансът на Славия отново стана три гола (4:1). Ерол Дост записа името си сред голмайсторите с хубав удар от воле извън наказателното поле.

Десет минути преди края падна и пети гол за домакините. Мартин Сораков се възползва от хубав пас на Тони Тасев, който се бе включил по десния фланг (5:1).

Крайния резултат - 6:1 фиксира Тони Тасев минута преди края.

СЛАВИЯ - БАЛКАН (БОТЕВГРАД) 6:1
1:0 Денислав Александров (8), 2:0 Николай Христов (12), 3:0 Виктор Генев (20), 3:1 Дейвид Йорданов (68), 4:1 Ерол Дост (77), 5:1 Мартин Сораков (80), 6:1 Тони Тасев (89)

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024