ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Прогнозите на Рени Камберова и Богдан Томов за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Левски победи Славия с 2:0 в най-старото столично дерби от 26-ия кръг на Efbet лига, който бе завръщане на Билал Бари за официален мач за "сините"..

Домакините започнаха вихрено и на два пъти стреляха опасно към вратата на "белите", но Вуцов се справи.

След четвърт час игра стражът на Славия отново трябваше да се намесва след удар на Патрик Мислович. Минута след това и Джавад Ел Джемили пропусна да се разпише за Левски.

Славия опита да затрудни вратаря на Левски за първи път в 21-ата минута, но ударът на Керчев бе неточен. След половин час игра и Владимир Николов шутира, но извън целта.

След това "сините" на два пъти имаха претенции към рефера Радослав Гидженов, който не отсъди нарушения в опасна близост до вратата на съперника.

Левски поведе в 38-ата минута след бомбен удар на Рикардиньо извън наказателното поле, при който Вуцов нямаше как да реагира - 1:0.

Минути преди края на първата част Левски получи дузпа за грубо влизане в краката на Рикардиньо, но четири минути след това наказателният удар бе отменен заради засада в хода на атаката.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Втората част започна с два опита на Емил Стоев, който стреля опасно към вратата на "сините", но без резултат.

След малко повече от час игра Мартин Сораков прати топката във вратата на Левски, но последва сигнал за засада.

Четвърт час преди края в игра за Левски се завърна доскоро контузеният Билал Бари, който бе посрещнат подобаващо от феновете на "сините".

В следващите няколко минути Славия пропиля две добри възможности, дело на Тони Тасев и Мартин Сораков. Пет минути преди края и Велко Йеленкович можеше да изравни резултата, но не успя да засече топката.

В последните секунди на срещата Марин Петков вкара втори гол за Левски след контраатака и хубав пас на Ел Джемили (2:0).

Левски остава на четвърто място, но вече на три точки зад ЦСКА при мач повече за "червените". Славия е на 11-о място с 29.

ЛЕВСКИ - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Рикардиньо (38'), 2:0 Марин Петков (90+4')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
2' Изстрел на Патрик-Габриел Галчев, Вуцов се справи.
3' Още един опасен удар! Евертън шутира, но Вуцов спаси.
15' Нов шанс за Левски! Патрик Мислович се озова на добра позиция и шутира, но вратарят на Славия отрази удара му.
16' Джавад Ел Джемили се промъкна отляво и насочи топката в близкия ъгъл, но Вуцов пак внимаваше.
21' Първи удар към вратата на Левски! Венцислав Керчев опита изстрел от малък ъгъл, но извън целта.
30 ' Нов опасен изстрел на Славия! Владимир Николов опита да открие резултата, но стреля встрани.
32' Играта е спряна за около минута заради това, че Венцислав Керчев беше ударен с предмет от трибуните.
38'  ГОООООЛ за Левски! Рикардиньо разстреля Вуцов с удар от дистанция!
44' ДУЗПА за Левски! Рикардиньо бе посечен от Венцислав Керчев в наказателното поле. Бранителят пръв игра с топката, но влизането му бе твърде грубо.
45+3'  ДУЗПАТА е отменена заради засада в хода на атаката.
45+6' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
48' Емил Стоев получи топката на десния фланг и опита удар, но извън целта.
56' Нов опит на Емил Стоев, топката профуча покрай гредата.
66' ОТМЕНЕН ГОЛ! Мартин Сораков получи топката зад гърба на отбраната на Левски, "сините" играчи спряха да играят, а нападателят прати топката в мрежата. Секунда по-късно последва сигнал за засада.
77' Възможност за Славия! Страхотен удар от фаул на Тони Тасев, но Пламен Андреев изби.
78' Нов шанс за "белите"! Сораков получи отдясно и стреля към обратния ъгъл, но покрай вратата.
85'  Поредна опасност пред вратата на Левски, но Велко Йеленкович не успя да се възползва.
89' Билал Бари можеше да отбележи при завръщането си след контузия, но стреля в тялото на бранител.
90+3' Ново добро спасяване на Пламен Андреев.
90+4'  ГОООООЛ за Левски! Марин Петков получи пас в наказателното поле след контраатака и с бомбен удар направи 2:0.
90+4' Край на мача.

Левски СофияЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев – 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров (60'  24. Хоакин Фернандес), 6. Цунами – К – 8. Карлос Охене (56' 20. Асен Чандъров) , 23. Патрик Мислович – 88. Марин Петков , 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон (76' 97. Асими Фадига)  – 9. Рикардиньо   (75'  19. Билал Бари)
Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Виктор Любенов, 16. Преслав Бачев, 21. Кристиян Йовов, 77. Дейвид Михалев
Треньор: Николай Костов

Славия София СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев (79'  22. Куентин Зеедорф)– 19. Чунг Нгуен До, 27. Емил Мартинов  (63' 17. Ерол Дост) – 8. Емил Стоев  (63' 9. Мартин Сораков) , 73. Иван Минчев – К, 88. Тони Тасев (79'   14. Роберто Райчев)– 10. Владимир Николов
Резерви: 12. Николай Кръстев, 55. Ивайло Марков, 93. Исак Соле, 71. Кристиян Стоянов, 6. Мартин Георгиев
Треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Радослав Гидженов
Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР