Славия съвсем скоро ще има нов треньор. БЛИЦ разбра, че Ратко Достанич ще замени Златомир Загорчич. Такава мълва се носи все по-упорито на стадиона в столичния квартал "Овча купел".

По време на контролата с Ботев (Враца) фенове на "белите" коментираха, че днешната среща е последен мач за Заги начело на тима. 

Очаква се от понеделник работа в Славия отново да започне Достанич, който до този момент беше шеф на школата на Локомотив (София).

65-годишният специалист има богат опит в българското първенство, след като вече на два пъти води "белите", а веднъж и Левски. Със "сините" Достанич спечели Суперкупата на България през 2009 г., но след само три месеца начело бе уволнен от "Герена". Той беше треньор на Славия през сезон 2003/2004, както и през 2006 г.

БЛИЦ припомня, че по-рано тази година Достанич беше и старши треньор на Локомотив (Сф) - преди идването на Станислав Генчев. Сърбинът води "железничарите" в 12 мача, в които записа 7 победи, 2 загуби и 3 равенства, завършвайки сезона с 8 поредни срещи без загуба. 

efbet Лига - сезон 2025/2026

 подкрепя българския спорт