Славия постигна втория си успех в контролите по време на лятната подготовка. В Банско "белите" победиха с 3:2 Академия Пандев.

Любчо Дориев в 23-ата минута от дузпа откри резултата в полза на носителите на купата на Северна Македония.

В 34-ата минута Владислав Узунов стреля от дистанция, но ударът му мина на сантиметри от вратата на македонците. Минута преди края на първата част Георги Йомов напредна по десния фланг и центрира, Христо Иванов стреля с глава в страничната греда, а при добавката Владислав Узунов изравни изравни резултата.

В 48-ата минута Цветелин Чунчуков стреля опасно покрай вратата на Академия Пандев. Две минути по-късно Янис Карабельов с удар от наказателното поле даде аванс в полза на "белите". В 52-ата минута Йомов пропусна отблизо да се разпише във вратата на отбора от Северна Македония.

Четвърт час по-късно влезлият като резерва вратар Антонис Стериакис спаси удар на Сашко Пандев. В 75-ата минута Росен Кръстев се възползва от грешка в защитата на Академия Пандев и реализира ново попадение в полза на Славия.

Десет минути преди края на срещата рикошет в тялото на Радослав Кирилов доведе до второ попадение във вратата на столичани, оформяйки крайното 3:2.

В сряда воденият от Златомир Загорчич тим ще играе приятелски мач с втородивизионния Поморие. Славистите са на лагер в Банско до 28 юни.

Състав на Славия: Георги Петков, Христо Попадийн, Милен Гамаков, Емил Виячки, Димитър Велковски, Николай Дюлгеров, Христо Иванов, Георги Йомов, Янис Карабельов, Владислав Узунов, Цветелин Чунчуков (след почивката като резерви влязоха Антонис Стериакис, Андреа Христов, Давид Уманес, Дионисиос Болионис, Славчо Шоколаров, Иван Тренчев, Петър Патев, Мартин Атанасов, Радослав Кирилов, Росен Кръстев)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2019