Славия допусна втора поредна загуба в контролите – този път с 1:3 от Ахмат Грозни. В първия си двубой белите паднаха от Олександрия с 0:4.

Ахмат поведе още в 47-ата секунда. Садаев вкара след кратко разбъркване и удар отблизо. Садаев удвои в 14-ата минута. Нападателят се възползва от грешка в центара на бялата отбрана, овладя топката около границата на наказателното поле, нахлу и след удар в дясната страна на вратата не остави шанс на Стергиакис за 2:0. В 21-ата минута руснаците уцелиха гредата, след като Стергиакис се намеси при удар и изби топката.

В 24-ата минута Славия имаше първо опасно положение, но Костадин Велков от метър стреля в ръцете на падналия страж на руснаците Гудиев.

Второто полувреме започна като първото, с гол за Ахмат 34 секунди след съдийския сигнал за начало. Омаев бе изведен отляво сам срещу стража на белите и вкара в долния десен ъгъл за 3:0.

Само минута по-късно резервата Славчо Шоколаров стреля добре, но нацели напречната греда. Все пак Славия стигна до гол в 58-ата минута. Владислав Узунов отбеляза за 1:3. В 89-ата минута влезлият като смяна младок Тони Иванов излезе сам срещу вратаря, но прехвърли и него, и вратата.

СЛАВИЯ - АХМАТ 1:3
0:1 Садаев 1, 0:2 Садаев 14, 0:3 Омаев 46, 1:3 Владислав Узунов 58

СЛАВИЯ: 32. Стергиакис, 66. Абуд Омар, 6. К. Велков, 15. А. Христов, 27. Мартинов, 77. Велев, 33. Иванов, 73. Минчев, 14. Димитров, 2. Ал. Александров, 35. Йомов

АХМАТ (ГРОЗНИ): 33. Гудиев, 40. Утсиев, 5. Плиев, 15. Семенов, 4. Уилкер, 19. Иванов, 21. Одисе, 23. Шветс, 14. Раванели, 8. Лео, 9. Садаев