Официалният сайт на Славия надъха отбора и феновете с история, случилата се преди 20 години. На 9 декември 1998 година „белите“ побеждават „сините“ с 3:0 в 1/8-финален реванш за Купата на България. Това е и последният мач между двата отбора в турнира.

Левски печели първия мач с 2:0 след попадения на Георги Иванов-Гонзо и Александър Александров-Кривия. На реванша „белите“ заличават пасива до 57-ата минута след голове на Симеон Чилибонов и Румен Панайотов (дузпа). Пет минути преди края Елин Топузаков си вкарва автогол и класира Славия на четвъртфиналите.

ОФИЦИАЛНОТО СЪОБЩЕНИЕ НА САЙТА НА СЛАВИЯ
На връх Гергьовден, денят на победителите! Да си пропомним последния двубой между Славия и Левски за купата на страната! Датата е 9 декември 1998 година. Мястото е стадионът в полите на Витоша. "Белите" ликуват след категоричен успех с 3:0! Останало е история …..