Славия загуби първата си контрола от зимната подготовка в Анталия (Турция) с 0:3 от полския Стал Миелец.

За "белите" титуляр за пореден път излезе синът на легендата на Барсело на Хосе Мари Бакеро - Йон, докато ветеранът Георги Петков се появи в игра през втората част, което стори и българинът в редиците на съперника - Божидар Чорбаджийски .

Славия започна по-активно мача, но можеше да получи гол в 15-ата минута, когато топката се отби от гредата. До края на полувремето атаките се редуваха и пред двете врати, а Йон Бакеро се отчете с изстрел в страничния стълб.

Поляците направиха фрапантен пропуск в 53-ата минута, когато техен футболист бе оставен непокрит на далечната греда при корнер, но от близко разстояние стреля над вратата.

Стал все пак успя да поведе в 62-ата минута с гол от дузпа. Мартин Георгиев фаулира противников играч в наказателното поле, а Конрад Вржесински откри резултата (1:0).

Десет минути след това поляците отново се радваха, тъй като Мачей Домански успя да вкара втори гол за Стал (2:0), останал сам срещу появилия се в игра ветеран Георги Петков.

Славия отговори с две опасни положения пред вратаря на полския тим, в които така и не стигна до гол. Такъв обаче падна за Стал в 90-ата минута, дело на Аркадиуш Касперкиевич (3:0).

Това беше втора проверка за "белите" през зимната пауза след 3:1 срещу Хебър в Пазарджик. До края на лагера в Турция Славия има предвидени още 5 приятелски мача.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2022

СЛАВИЯ - СТАЛ (МИЕЛЕЦ) 0:3
0:1 Конрад Вржесински (62'), 0:2 Мачей Домански (72'), 0:3 Аркадиуш Касперкиевич (90')

Славия София (Bul)СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 6. К. Иванов, 4. Соарес, 22. Тасевски, 5. Атанасов, 16. Нгуена, 19. Сораков, 10. Кирилов, 7. Бакеро

Стал Миелец (Pol)СТАЛ (МИЕЛЕЦ): 1. Майевски, 2. Фабианович, 3. Скиба, 4. Байорек, 5. Бесчински, 6. Капелан, 7. Церпич , 8. Бак, 9. Серафински, 10. Тръжпис, 11. Мокържицки