Славия загуби с 1:3 от Рубин (Казан) втория си приятелски двубой на лагера в Турция.

Съперникът на "белите" първи имаше шанс за гол, но Светослав Вуцов спаси. След четвърт час игра Славия получи дузпа, с чието изпълнение се зае Тони Тасев. Крилото обаче бе спрян от вратаря на Рубин и не успя да даде преднина на тима на Златомир Загорчич.

В 19-ата минута Тахери стреля, Вуцов отрази удара му. До края на първата част нямаше нищо интересно и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Още в началото на второто полувреме Кристиян Стоянов шутира опасно, но след рикошет в крака на играч в черно, топката мина над вратата.

В 54-ата минута Рубин организира добра атака по десния фланг, откъдето топката беше центрирана към Даку, а нападателят стреля с глава на сантиметри от целта.

Минута след това Велко Йеленкович си отбеляза автогол, засичайки топката в собствената си врата - 0:1.

В 61-ата минута Олег Иванов засече центриране от пряк свободен удар и с глава реализира за 2:0 за Рубин.

В 70-ата минута Ертан Томбак пусна отличен пас към Мартин Сораков, който от чиста позиция стреля на сантиметри от вратата.

В 77-ата минута "белите" върнаха едно попадение чрез Сораков. Емил Стоев отправи силен удар към вратата на противника, а младият нападател отклони топката в мрежата - 1:2.

Три минути преди края на редовното време Чумич засече центриране отдясно и прати топката в опразнената врата и Рубин спечели с 3:1.

Стартовият състав на Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Велко Йеленкович, Виктор Генев, Венцислав Керчев, Кристиян Стоянов, Ерол Дост, Галин Иванов, Тони Тасев, Денислав Александров, Николай Христов

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024