Спартак (Варна) победи с минималното 1:0 Арда (Кърджали) в мач от петия кръг на Първа лига. Единственото попадение в срещата падна през първото полувреме, когато Антонио Вутов се разписа. Мачът ще се запомни и с 14 жълти картона, които бяха раздадени от главния съдия.

Двубоят започна добре за домакините, след като в 10-ата минута Антонио Вутов даде аванс на "соколите" с хубав гол от далечно разстояние. След това предвид и жегата в морската столица темпото на игра беше ниско и голови положения липсваха.

5 минути след началото на второто полувреме гостите имаха претенции за дузпа, но ВАР и съдията не уважиха исканията им.

56-ата минута Станислав Иванов имаше чудесна възможност да изравни, възползвайки се от грешка в отбраната на варненци. Юношата на Левски остана лице в лице с Мартин Величков, но стража спаси, а след това Иванов пробва отново с далечен шут, който също беше отразен от стража на домакините.

В 79-ата минута гостите имаха нова възможност. Тогава Стефан Статев получи центриране отдясно и от близко разстояние пробва рефлексите на Величков, но вратаря отново показа класа и изчисти в корнер.

4 минути преди края на редовното време Матео Петрашило стреля опасно към вратата на Арда, но Анатолий Господинов спаси.

До края нови положения и голове не паднаха и така "соколите" се поздравиха с победата.

Във временното класиране Спартак (Варна) остават втори с 10 точки, докато Арда (Кърджали) заема девето място с 6 пункта. В следващия кръг възпитаниците на Александър Томаш гостуват на Ботев (Пд), докато тези на Александър Тунчев приемат ЦСКА.

Спартак (Варна) - Арда (Кърджали) 1:0
1:0 Антонио Вутов (10')

Развитие на двубоя по минути:
1' Начало на мача
10' ГОЛ! Антонио Вутов дава аванс на "соколите".
56' Станислав Иванов имаше две възможности да изравни резултата, но вратаря на домакините ги отрази.
67' Иван Тилев изведе Чинонсо Офор, който опита да изненада стража на враненци, но гостите стигнаха само до ъглов удар.
79' Стефан Статев можеше да вкара за Арда, но вратаря на домакините изби в корнер.
86' Матео Петрашило стреля опасно към вратата на кърджалийци, но Анатолий Господинов спаси.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Спартак (Варна): 76. Мартин Величков, 6. Александър Цветков, 44. Ангел Грънчов (К), 4. Франьо Пърце – 14. Ромееш Ивей, 5. Йоан Бауренски, 8. Филип Лесняк, 21. Па Конате – 39. Антонио Вутов, 16. Кристиян Илич – 29. Ахмед Ахмедов
Резерви: 89. Никола Виденов, 3. Матео Петрашило, 7. Бернардо, 9. Франк Риволие, 11. Виктор Митев, 18. Даниел Иванов, 22. Александър Янчев, 88. Радослав Димитров, 99. Даниел Халачев
Треньор: Александър Томаш

Арда (Кърджали): 1. Анатолий Господинов (К) – 8. Баран Аксака, 10. Борислав Цонев, 17. Илкер Будинов, 19. Тонислав Йорданов, 9. Чинонсо Офор, 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев, 35. Димитър Велковски, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов
Резерви: 13. Петър Петров, 2. Густаво Каскардо, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 11. Борис Тютюков, 15. Николай Жеков, 18. Джелал Хюсеинов, 30. Иво Казаков
Треньор: Александър Тунчев