Съперникът на Лудогорец в група „Н“ на Лигата на конференциите Нордселанд направи домакинско 2:2 с шампиона ФК Копенхаген. Двубоят беше част от осмия кръг на датската Суперлига.

Гостите от столицата откриха резултата в 16-ата минута чрез попадение на 19-годишния исландец Ори Оскарсон. Нордселанд изравни в 27-ата чрез Йепе Тверсков, който оползотвори пас на Даниел Свенсон.

Мохамед Елионуси възстанови аванса на ФК Копенхаген в 54-ата минута. И за двете попадения на гостите асистенциите бяха на Мохамед Ашури. Мартин Фресе оформи крайния резултат в 62-ата минута след подаване на Мохамед Диоманде.

След осем изиграни срещи Нордселанд заема второ място в класирането със 17 точки, на две зад лидера ФК Копенхаген. Трети с 15 е Брьондби, който има мач по-малко.

Нордселанд ще приеме Лудогорец на 5 октомври от 22:00 часа. В четвъртък (21 септември) тимът от Фарум гостува на Фенербахче.