Националката по борба Биляна Дудова говори за първи път след трагедията с Жанет Намет, която са самоуби вчера. Състезаваща се в България унгарка почина след падане от 11-ия етаж преди два дни.
Според непотвърдена информация двете са имали интимни отношения.
През 2019 година, когато беше на 21, Биляна беше в същата ситуация като починалата Жанет. Тогава Дудова направи опит за самоубийство, прерязвайки вените си.
Вчера Биби се събра и изля душата си пред „Арена спорт. Бг“, след като загуби най-близкия си човек в последните 6 години.
„Това е истинска трагедия и ужас. Особено за мен, защото Жанет беше най-близкият човек в живота ми. Както и аз за нея. Заедно се борихме с абсолютно всичко – с проблемите, с всичко, всичко, всичко… Съсипана съм и не ми се говори, но се чувствам длъжна да защитя нея и паметта й. Както и себе си. Защото се спекулира много грозно с един трагичен случай. Излива се много помия. За първи път ще кажа какво се случи...
Последната вечер дори не спах в апартамента, в който живеем. През деня също имах неща за вършене. Пишат, че е имало конфликти между нас, но аз не бях там вечерта през вчерашния ден.
От 6 години живеем и тренираме заедно. Нормално е за такъв период да сме имали скарвания, но никога не е било нещо сериозно. Никога не сме имали кавги, а точно обратното – постоянно се подкрепяхме взаимно.
На 20 юни в Плевен тя спечели първа международна среща след толкова години. Аз също спечелих. Бяхме много щастливи. Как може да пишат такива глупости? Има коментари дори как била упоена, била пияна. Тя не обичаше да пие. Наркотици никога, цигари никога. Дори хапчета не пиеше. Едва я карах поне витамини да пие.
Жанет беше спокоен и добър човек. Всички в България я обичаха и ще я обичаме винаги. Шокирана съм, това е огромна трагедия. Не знам защо го направи. Никога не е казвала нещо подобно. Беше твърдо против това да отнемеш живота си, беше я страх дори да си го помисли. Не знам какво е било в главата й в този момент.
Дойде в България през 2020 година на лагер. В края на 2021 година реши да дойде да живее тук.
В последната една година виждах, че нещо я тормози, но тя дори на мен не споделяше какво точно. Много пъти съм я питала, но не казваше. Тя беше с мен на всички състезания, подкрепяше ме. Болеше я да гледа отстрани и да не се състезава. Това й тежеше най-много. Трябваше да чака шеста година, за да се състезава. Но тя никога не се оплакваше.
В началото на годината бяхме на лагер в Унгария. Предложиха й да се върне там да се състезава. Тя започна да се колебае. Но в крайна сметка заяви, че остава в България.
В шок съм! Тя нищо не ми каза! С нищо не показа, че нещо такова ще се случи. Дори не се сбогува с мен, че по някакъв начин да разбера. Бяхме в апартамента. Нищо не чух и не видях. Трябваше да излизаме, бях на входната врата с кучето ни. То излезе в коридора и аз го виках. В този момент чух звук от стаята. След това видях тялото й долу. Всичко беше нормално предния ден. Вечерта не спах там, но сутринта отидох, защото имахме работа за вършене навън. И стана това… Стана най-лошото.
Дадох показания. Съдействах с каквото можах. Разследването още продължава. Жанет ще остане завинаги в моето сърце и мисли“.