Най-добрият български състезател Кирил Георгиев се класира на четвърто място в спринтовата дистанция от програмата на ориентирането на Световните игри в Кали (Колумбия).

Световните Игри са най-голямото събитие за спортовете, които не са включени в програмата на олимпийските игри. Провеждат се на всеки четири години. Предните игри бяха в Тайван, а следващите са в Полша през 2017 година. Квоти се получават на база класиране по нации - първите 13 за всеки спорт, след това се дават квоти по континенти по една нация, и последните няколко бройки са персонални, каквато квота получи и Николов. Броят на спортистите е лимитиран на 40 мъже и 40 жени.

В Колумбия бяха представени 32 спорта с над 5000 участници. 11 500 полицаи охраняваха събитието.

"Колумбийците бяха много горди домакини. Невероятна публика и лъчезарни хора. Медалът загубих по финалната отсечка, за което много ме е яд и сигурно много дълго ще съжалявам", коментира Николов.